Britští a němečtí novináři navštívili Litoměřice

24.09.2012 Aktuality Eva Břeňová

V uplynulém týdnu se Litoměřice staly středem zájmu zahraničních novinářů. Zástupci zejména britských médií (DailyTelegraph a SundayTimesTravelMagazine, FinancialTimes, ThePorterhouse), kteří se zajímali hlavně o pivovary, si město prohlédli ve čtvrtek. Zaujala je dlouhá historie a byli ohromeni množstvím a krásou litoměřických památek.


Na dotaz, jak se jim v Litoměřicích líbí, odpovídali v superlativech. “Je to krásné město s dlouhou historií, která byla důležitá pro vývoj české kultury”, řekl EvanRail (New York Times), který je znalcem České republiky a autorem knižního průvodce po českých pivovarech. Kromě prohlídky města novináři absolvovali také exkurzi v místních minipivovarech Labuť a Koliba. Akce byla organizována Ústeckým krajem a agenturou Czech Tourism.
Druhá akce tohoto druhu, rovněž organizovaná Ústeckým krajem, se týkala německých médií. Skupina německých novinářů, zajímajících se o cyklistiku a Labskou stezku přijela do Litoměřic v pátek. Novináři navštívili centrum města a absolvovali prohlídku věže Kalich. Zároveň si vychutnali rušnou atmosféru města v době počínajícího vinobraní.

“Těší nás zájem o Litoměřice. Samozřejmě si uvědomujeme, že návštěvy tohoto druhu jsou pro město velkou propagací,“ uvedla vedoucí infocentra Martina Vondráková.

Red

Red