policie našla zloděje, který ukradl tržbu na Řipské pouti

V červnu tohoto roku byl za dramatických okolností zadržen 47letý muž z okresu Kladno. Litoměřičtí kriminalisté následně zjistili, že jeho trestní rejstřík je bohatý. Páchal trestnou činnost nejen v okrese Litoměřice, ale po celém kraji. V dubnu se vloupal do budovy obecního úřadu v obci Rovné pod Řípem. Odnesl si zde uloženou finanční hotovost ve výši cca 1 milion korun. Bylo mu prokázáno přibližně30 případů majetkové trestné činnosti s celkovou škodou vyšší jak 2 miliony korun. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčného z trestných činů krádeže, vydírání, neoprávněné nakládání s osobními údaji, porušování domovní svobody, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a poškození cizí věci. Jeho trestní stíhání probíhá vazebně a hrozí mu až 8letý trest odnětí svobody.

 

Stíhán je na svobodě
Litoměřičtí kriminalisté dále objasnili případ vloupání do rodinného domu v obci Vědomice. Koncem měsíce dubna tohoto roku se vloupal do domu 45letý muž s bohatou trestní minulostí. Za použití násilí vnikl oknem do budovy a odcizil cennosti za cca 1,5 milionu korun. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčného z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, jeho trestní stíhání probíhá na svobodě. Podle trestního zákoníku může být obviněný muž za svůj skutek potrestán odnětím svobody až na osm let.
Okradena na parkovišti
V úterý byla okradena 55letá žena na parkovišti u nákupního centra v Lovosicích. Při ukládání nakoupeného zboží do vozidla využil neznámý lapka nestřeženého okamžiku a přivlastnil si ze zavazadlového prostoru kabelku s osobními věcmi. Škoda je vyčíslena na 3700 korun. Případem krádeže se zabývají lovosičtí policisté.

Odnesl slunečník
O víkendu si z litoměřického náměstí odnesl neznámý pachatel slunečník. Žlutý slunečník o rozměru 6m x 4m si odnesl v nočních hodinách na neděli. Škoda je vyčíslena na 10 tisíc korun. Případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Red

Red