černá kronika z Podřipska

v Roudnici přišla o kočárek
O dětský kočárek přišla o víkendu mladá žena z Roudnice nad Labem. Přepravní prostředek pro svou ratolest ponechala přes noc na chodbě obytného domu. Ráno už kočárek nenalezla. Zmocnil se ho neznámý lapka zřejmě v nočních hodinách. Škoda je vyčíslena na 7 tisíc korun a policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.
 

ve Štětí ukradl babičce tašku
Stačila chvilka nepozornosti a seniorka ve Štětí přišla o své zavazadlo. V pondělí v dopoledních hodinách si 74letá žena při telefonickém rozhovoru odložila zavazadlo se svými cennostmi na ulici na zem a nevěnovala mu patřičnou pozornost. Využil toho neznámý pachatel, který si v nestřeženém okamžiku přivlastnil tašku s peněženkou a osobními věcmi poškozené. Seniorka tak během 10 minut přišla o 1200 korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli a odcizených věcech pátrají.

v Pístech zloděje zahnal pes
Obec Písty navštívil v neděli v odpoledních hodinách s nekalými úmysly neznámý pachatel. Snažil se vniknout na oplocený soukromý pozemek. Rozstříhal oplocení tvořené drátěným pletivem, ale svůj záměr nedokončil. K prostříhanému otvoru přiběhl pes majitele pozemku a lapkovi nezbylo nic jiného vzít nohy na ramena. Policisté po neznámém pachateli pátrají pro podezření z trestného činu pokusu krádeže vloupáním. V případě dopadení může dotyčný podle trestního zákoníku očekávat až dvouletý trest odnětí svobody.

Ve Štětí kradl v obchoďáku
V rukou policistů skončil 20letý mladík ze Štětí, který se ve středu dopustil hned dvakrát nezákonného jednání. V dopoledních hodinách navštívil s nekalými úmysly nákupní centrum ve Štětí. Vybrané zboží kosmetiku a nápoje uschoval při sobě a prošel pokladnou bez placení. Uvedeného jednání se dopustil i přes to, že byl podobný skutek počátkem tohoto roku pravomocně odsouzen. Dále se pokusil v odpoledních hodinách na ulici před domem odcizit poškozenému mobilní telefon. Využil nestřeženého okamžiku a pro telefon sáhl do bundy, kterou měl poškozený na sobě. Telefon mu vrátil až poté když mu pohrozil přivoláním policie. V rukou strážců zákona stejně nakonec skončil a ti mu na základě zjištěných informací sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Podle trestního zákoníku hrozí mladíkovi až tříleté vězení.

V Libochovicích kradl značky
Počátkem února tohoto roku zaznamenali policisté na Libochovicku několik případů krádeží dopravního značení na železnici. Následné šetření ukázalo, že tyto případy má na svědomí jedna osoba. 22letý mladík z Libochovicka dopravní značení odvážel do

sběrny druhotných surovin a utržené finanční prostředky použil pro svou potřebu. Škoda je odhadnuta na 17 tisíc korun. Dotyčný byl obviněn z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a krádeže a hrozí mu až šestileté vězení.

V Bohušovicích vařil pervitin

V rukou litoměřických kriminalistů skončil 26letý muž z Bohušovic nad Ohří. Tento mladík ve svém příbytku i mimo něj za pomoci chemikálií vyráběl drogu zvanou pervitin. Připravoval ji nejen pro svou potřebu, ale i pro další osoby, kterým ji pravidelně dodával. Tento týden byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a protože byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen, hrozí mu nyní až desetiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání dotyčného je vedeno na svobodě.

nprap. Pavla Kofrová

Red

Red