Křešičanka – Pustajka slavila 15 let

Mezi zařízení Centra sociálních služeb v Litoměřicích, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, patří také Domov Na Pustaji Křešice. Právě tam vznikla hudební skupina Křešičanka – Pustajka, která oslavila významné jubileum a zároveň vydání již třetího cd. Slavilo se v kulturním domě v Polepech.
 


Jako hosté slavnostního setkání vystoupily hudební skupiny dalších zařízení CSP Litoměřice – VEGA z Domova sociální péče Skalice, Havrani z Domova na zámku Liběšice a Bedňáci z Domova Na Svobodě Čížkovice.
Třetí album se jmenuje Život Na Pustaji, které bylo natočeno ve studiu MACAC Českého rozhlasu SEVER v Ústí nad Labem. Je na něm opět 12 písní vlastní tvorby. Obalu cd vévodí úvodní obrázek objektu Domova Na Pustaji Křešice od místního uživatele služeb malíře Lubomíra Vlčka. Jako sponzorský dar ho podle návrhu dlouholetého přítele kapely Karla Körbera vyrobila firma FERMATA a.s. Čelákovice.

Album je opět neprodejné a bude sloužit stejně jako dvě předešlá („Na Pustaji veselo“, „Svůj život žít“) k propagaci jedné z důležitých aktivizačních činností poskytování sociálních služeb. Ke spolupráci na jedné z písní tentokrát hudebníci přizvali i kamarády – žáky ze Základní školy Terezín – tedy zpěváky jejího pěveckého sboru.

Mgr. Alena Tichá

Red

Red