Černá kronika z Podřipska

Doma měl konopí
V rukou kriminalistů skončil 31letý muž ze Štětska, který v místě svého bydliště přechovával usušené části rostliny konopí. Rostliny, které byly zajištěny při domovní prohlídce, měl údajně pro svou potřebu. Přechovával však neoprávněně konopí v množství větším než malém. Pro přechovávání sušených rostlin konopí byl v uplynulém týdnu obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

Okradena před obchodem
Boty neodnesla
27letá žena z Roudnice nad Labem se v pondělí v odpoledních hodinách vydala na nákup obuvi do jedné z místních prodejen. Vybrala si celkem pět párů bot, které si chtěla odnést bez placení. Po odchodu z prodejny se podařilo zaměstnancům prodejny společně s policisty ženu i se zbožím zadržet. Odcizenou obuv za více jak 5 tisíc korun musela žena vrátit zpět do prodejny. Zákon neporušila poprvé a tak její jednání policisté kvalifikovali jako trestný čin, za který může jít až na tři roky do vězení.

Ve čtvrtek byla okradena starší žena před nákupním centrem v Roudnici nad Labem. Při ukládání nakoupeného zboží do vozidla ponechala svou kabelku odloženou v nákupním košíku. Neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené a v nestřeženém okamžiku si kabelku přivlastnil. V kabelce měla poškozená peněženku s osobními doklady, platební karty, mobilní telefon, brýle a další osobní věci v hodnotě vyšší jak 2 tisíce korun. Po neznámém pachateli pátrají policisté z místního obvodního oddělení.
30. 4. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red