Krimi zprávy 27.9.2012

LITOMĚŘICE – Zapálil nástěnku; Hravý zloděj; Snadná kořist

 Zapálil nástěnku

21letý mladík z Litoměřic zapálil v polovině srpna tohoto roku plastovou nástěnku v chodbě panelového domu v Litoměřicích. Naštěstí byl požár včas uhašen jedním z nájemníků domu. Nikdo nebyl zraněn a škoda je vyčíslena na 5 tisíc korun. Mladík se ke svému činu doznal a ve středu mu policejní inspektor ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

 

Hravý zloděj

Na neoplocený pozemek rozestavěného rodinného domu u obce Hoštka vnikl neznámý pachatel. Jeho kořistí se stala dvě autíčka na elektrický pohon, která zde byla uložena. Škoda byla vyčíslena na šest tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.
Snadná kořist
Snadnou kořistí pro neznámého lapku se stala volně odložená ledvinka v neuzamčeném vozidle, které se nacházelo v úterý na odstavném parkovišti v Lovosicích. Lapka si odnesl ledvinku i s doklady poškozeného a platební kartou. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
27. 9. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red