Česko vesluje: Děvčata z Postoloprt veslařsky drtila chlapce

Za uplynulé dva týdny se do soutěžního klání na veslařských trenažerech v rámci projektu Česko vesluje zapojilo více než 700 žáků a studentů. Zajímavý průběh mělo klání na Základní škole Postoloprty, kde se opět ukázala síla děvčat. Dívky ze 7. třídy svým výkonem 926 m hravě strčila do kapsy i velkou většinu stejně starých i starších chlapců. Kromě Postoloprt zavítalo Česko vesluje také do ZŠ a MŠ Markvartice, ZŠ Mojžíř, ZŠ a MŠ Litvínov – Janov, Gymnázia Lovosice a Gymnázia Chomutov.

„Česko vesluje je dalším z projektů, do kterých se naše škola zapojila. Žáci si vyzkoušeli pro ně netradiční sport, zažili spoustu legrace, učili se spolupracovat, podporovali se a porovnávali své výkony. Skvělá atmosféra a perfektní přístup. Jsem ráda, že naše děti mají takové možnosti,“ uvedla Monika Schubertová, učitelka tělocviku ze ZŠ Postoloprty.
Veslařská klání v uplynulých čtrnácti dnech přinesla i další zajímavé okamžiky. Například v Markvarticích se potvrdilo, že veslování na trenažeru není tolik limitováno tělesnými dispozicemi, jako veslování na vodě. Velmi dobrých výsledků, v některých třídách i nejlepších, dosahovali totiž žáci, kteří se báli, zda je trenažer ještě unese. Studenty gymnázií v Lovosicích i Chomutově veslování na trenažerech zaujalo natolik, že se během chvíle rozhořely opravdu líté boje a ani jeden tým nedostal vítězství zadarmo, bez odvety. Děti základních škol z Ústí nad Labem a Litvínova se nejprve ostýchaly, ale počáteční obavy rychle překonaly a do závodů daly úplně všechno.

Projekt Labe arény Česko vesluje vznikl v Ústeckém kraji, a to jako štafetové veslování pro žáky a studenty na trenažérech (Školní liga). Aktuální školní rok probíhá již čtvrtý ročník. Tato sportovní akce roste s každým rokem a z mateřského Ústeckého kraje se postupně rozšiřuje i do dalších krajů, například Libereckého nebo Středočeského kraje, ale i do Jihomoravského a Severomoravského kraje. Nově je cílem Labe arény, která Česko vesluje organizuje, zapojit do veslařského sportu nejen školy z celé České republiky, ale hledat i nové talenty veslařského sportu. Celkově již stoupnul počet škol, které se do projektu Česko vesluje zapojily, na 60, což představuje téměř 5,5 tisíce dětí.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.
Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.
Více informací na www.labearena.cz

Red

Red