Čtvrťáci ze ZŠ U Stadionu na dopravním hřišti

V minulém týdnu se žáci 4. ročníků ze ZŠ U Stadionu v Litoměřicích místo do svých tříd vypravili na dopravní hřiště. Nejprve v učebně zhlédli instruktážní film o tom, jak se má cyklista chovat. Učili se dopravní značky a pravidla, která musí cyklista dodržovat. Povídali si o tom, proč cyklista musí nosit ochrannou přilbu a výrazné oblečení. Dozvěděli se, že kolo musí mít dvě brzdy, bílou odrazku vpředu, červenou vzadu a na šlapkách a kolech odrazky oranžové. Také musí mít světlomet a červené světlo vzadu, aby bylo vidět ve tmě.

Po teoretické části výuky následoval praktický nácvik. Nejprve žáci prošli celé dopravní hřiště a pan instruktor je znovu upozorňoval na dopravní značky, světelné křižovatky, přechody pro chodce, kruhový objezd a opět zdůrazňoval, jak se musíme při jízdě na kole chovat, např. jak dát znamení ke změně směru jízdy. Potom se čtvrťáci rozdělili do skupin. Ti, kteří byli cyklisté, si vzali přilby a z parkoviště vyjížděli na silnici. Ostatní žáci byli chodci. Po určité době pan instruktor změnil žákům role.

Dopolední výuka utekla jako voda a žáci se již těší na další dvě setkání, po kterých získají průkaz cyklisty a budou moci už sami na silnici.

Mgr. Hana Mervartová a Mgr. Věra Karbanová, třídní učitelky

Red

Red