Roudnice má novou mateřskou školku

Téměř kritická byla situace s volnými místy v mateřských školách v Roudnici nad Labem. Městu se ale podařil husarský kousek. V budově základní školy ve Školní ulici vybudovalo během prázdnin novou mateřskou školu…
„Podařilo se nám téměř nesplnitelné. Během prázdnin jsme vybudovali krásné prostory nové mateřské školy, a zároveň jsme stihli absolvovat veškeré legislativní procesy, včetně získání potřebných povolení, která jsou pro provoz takovéhoto zařízení nezbytná,“ řekl místostarosta  města Roudnice nad Labem.
Kompletně zrekonstruované křídlo nízkopodlažní budovy školy v sobě skrývá moderně zařízené prostory pro různorodé aktivity dětí. V původní části školy byly odstraněny příčky a proběhla zde instalace nových plastových oken. Interiér prošel kompletní rekonstrukcí. Vybudováno bylo nové sociální zařízení, ale také výdejna obědů. Ty dětem bude dodávat stávající školní kuchyně.
 Dětem je k dispozici mnoho herních prvků a hraček. Veškeré zařízení mateřské školky je nové a moderní. „Celá rekonstrukce město vyšla na necelé 3 miliony korun. O 56 dětí se bude ve dvou třídách starat tým zkušených učitelek pod vedením stávající ředitelky školy,“ doplnil Cihla.
 O tom, které děti budou školku navštěvovat, ještě není rozhodnuto. Zápis proběhne v pátek 31. srpna 2012 od 9 do 14 hodin. Kdo má při přijímání do školy přednost, určuje zákon.
 Děti, které budou zapsány, mohou do školky nastoupit již v úterý 4. září.
Tomáš Pokorný, tiskový mluvčí Roudnice nad Labem
Red

Red