Demonstraci podpoří textař Michal Horáček

 

„Už dlouho jsem nebyl na žádné demonstraci. Ale v sobotu 17. listopadu u nás v Roudnici nad Labem půjdu.
Ačkoli vím, že šetřit se musí, tak zrušení místní nemocnice, která poskytuje péči nejen nám z města, ale i mnohým z okolí, a nadto NENÍ ztrátová ani jako podnik, je pro mě příkladem těch „tupých škrtů“, o kterých se mnoho mluví, ale přesto jsou aplikovány dál.

uvedl v diskuzi na svém facebookovém profilu textař Michal Horáček, který bydlí a žije v Roudnici a reagoval tak na tento vzkaz:

Politické prostředky k zachování akutní nemocnice v Rci jsou vyčerpány. Senát ještě bude na veřejném slyšení projednávat petici 14 000 občanů za zachování nemocnice. To bude 19.11. 2012 a my se zoufale snažíme přesvědčit VZP a MZ touto demonstrací, že petice je stále aktuální. Zavírají soukromou nemocnici, která hospodařila bez dluhů, v mírném zisku, bez výhrad ke kvalitě péče, s vysokou spokojeností pacientů, akreditovanou pro vzdělávání mladých lékařů v oborech chirurgie, traumatologie a interna.

Důvody nikdo nesdělil, jen že se musí šetřit, že to do Prahy je 20 minut a v Litoměřicích je poloprázdná nemocnice. K nám ale lidé chodí, máme 1500 operací za rok/ letos už 1300 do dneška/. 200 hospitalizací za měsíc na interně. Jediné kritérium, které jsme loni nesplnili bylo 500 porodů na porodnici a to bylo jediné objektivní číslo, které pojišťovna zveřejnila před uzavřením další smlouvy. Lékaři z porodnice tento tlak od VZP nevydrželi a odešli, porodnice je od září přechodně zakonzervována do uzavření déledobé smlouvy, protože nyní máme smlouvu jako ostatní nemocnice jen do 31.12.2012. Jsme největší ze všech 12 bezprostředně rušených nemocnic, jediní máme CT.
VZP a ministerstva nekomunikují (od 6/2012), na demonstraci jsou pozváni, ale bojím se že nepřijedou. Dohodu o rušení nemocnic dohodli o nás bez nás – nebyli jsme ani v předpokoji při jednání.“
Jako občan nechci, aby to bylo beze mne.
zdroj: http://www.facebook.com/michal.horacek.507?fref=ts
pozn: redakce
Roudnická nemocnice, která funguje již 137 let, ošetří pouze v rámci akutní lůžkové péče ročně 4500 pacientů a dalších 5200 během pohotovostní služby. Je druhým největším zaměstnavatelem v regionu – zaměstnává přes 300 lékařů, sester a pomocného personálu.
Připravovaná demonstrace začne 17.11.2012 v 10:00 na parkovišti před nemocnicí a odtud se protestní průvod přesune na Karlovo náměstí, kde se bude v protestu pokračovat.
Red

Red