Divadelníci podpořili doučování pro děti v náhradní péči

 

Litoměřice – Téměř 1500 diváků vidělo v Litoměřicích sérii divadelních představení, která podpořila děti v náhradní rodinné péči. Výtěžek z celotýdenní benefice podpoří doučování pro děti.

Centrum pro náhradní rodinnou péči a Hynkovo hravé divadlo ve spolupráci s Městskými kulturními zařízeními a dalšími divadelními soubory za finanční podpory města Litoměřice totiž připravily již osmý ročník Divadelní benefice ochotnických souborů, díky které se podařilo vybrat peníze na dobrou věc. „Mám velkou radost, když vidím, kolik prostředků můžeme použít. Prostřednictvím Music baru Baronka jsme získali 11 600,- korun, výtěžek divadelních představení byl 190 173,- korun, a tedy celkový výtěžek činil 201 773,- korun. Peníze budou použity na projekt doučování dětí v pěstounské a osvojitelské péči. Naším projektem doučování motivujeme děti k dosahování lepších výsledků ve škole, které sebou nesou i jejich lepší uplatnění v životě. Z výtěžku tak bude možné celkem odučit 2017 hodin doučování.“, řekla k využití prostředků z divadelních představení ředitelka Centra pro náhradní rodinnou péči Margita Šantavá.

Během benefice diváci shlédli 12 představení, z toho 4 premiéry a 3 pohádky. Music bar Baronka připravil doprovodný program ve formě alternativní hudební scény. Vystoupila ochotnická divadla, např. Li-Di Litoměřice, ale i profesionální soubory jako třeba Dejvické divadlo nebo divadlo z Příbrami. „Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem sponzorům a podporovatelům, protože bez jejich pomoci by uspořádání divadelní benefice nebylo možné. Mám na mysli skutečně širokou podporu od poskytnutí grantu městem Litoměřice, přes pronájem divadla, propagaci, spolupráci s divadelními soubory až po další formy podpory“, řekla k uspořádání divadelních představení Margita Šantavá.

Posláním Centra pro náhradní rodinnou péči je dlouhodobá podpora rodin s dětmi v náhradní rodinné péči. Centrum pomáhá jak osvojitelům, tj. rodinám, které si opuštěné děti adoptovaly, tak také pěstounským rodinám. Zajišťuje odbornou pomoc při řešení akutních rodinných problémů, ale také odborná školení, rozvojové a volnočasové programy. Bližší informace o činnosti Centra zájemci naleznou na www.cpnrp.cz

Za CPNRP, o.p.s. Rostislav Kadlec

 

Red

Red