DIVADLO "VETŘI" zahrálo na ZŠ Školní

DIVADLO „VETŘI“ V NAŠÍ ŠKOLE

Dne 28. 1. 2013 zavítala Michaela Marková a Vlasta Vébr z divadla „VeTři“ na ZŠ ve Školní ulici v Roudnici nad Labem. Přijeli,
aby žákům prvního a druhého stupně ukázali, jak je důležité učit se a vzdělávat. Za jednu vyučovací hodinu předvedli tři scénky.

V první scénce se herci vžili do role žáků deváté třídy. Vlasta hrál učitele a Michaela žákyni Kropáčkovou. Pan učitel jí pokládal jednoduché, avšak pro ni záludné otázky (např. jaké je hlavní město ČR a kdo byl upálen roku 1415 v Kostnici). Žákyně na ně nedokázala odpovědět, protože byla zaneprázdněna mobilním telefonem a žvýkačkou.

Ve druhé scénce se pan učitel s žákyní přesunuli o 20 let dopředu, kdy se společně setkali ve vědomostní soutěži, ale vůbec nevěděli, že se znají ze školy. V soutěži jí pokládali stejné otázky jako učitel v devátém ročníku. Kropáčková znovu neznala odpovědi, protože si myslela, že je nikdy nebude potřebovat.

Ve třetí scénce herci vystupovali v roli moderátora a asistentky v teleshoppingu. Chtěli nám ukázat, jak je kouření a pití alkoholu škodlivé pro tělo. Asistentka byla závislá na cigaretách, které jí po nějakém čase už nestačily, proto přešla na marihuanu. Ze spokojené asistentky se stala opilá feťačka, která měla rakovinu.

Divadlo „VeTři“ se snaží prevenci pojmout s humorem, proto se všem představení líbilo.

autor: Martin Czako a Václav Korda, 9.B

redakčně upraveno

další fotografie zde:

Red

Red