Dnes zkušebně otvírá Lovoš – kulturní centrum

LOVOSICE – Po několika měsíčních opravách sálu a přilehlých prostor dnes v 19 hodin na zkoušku otevírá dveře Lovoš – kulturní centrum. První představení, které zde diváci shlédnou, je komedie Jaroslava Sypala „Zítra to roztočíme, Jaroušku!“. Ne vše je hotové, ale již teď si diváci budou moci nové prostory prohlédnout a odzkoušet. Slavnostní otevření je naplánováno na 10. byřezna, kdy proběhne 8. Reprezentační ples města.

Již dnes se návštěvníci mohou těšit na řadu novinek. Sál září zcela novými barvami, disponuje pohodlnými židlemi, novou oponou a světly. Velkými úpravami prošly všechny toalety a pro hosty jsou připraveny hned dva zcela nové bary. Původní bar za pódiem (nově „Bar 1905“) se ponese v duchu historického sálu a nový „Lovo bar“ v druhém patře u balkonu bude kombinovat moderní a historické rysy. U tohoto baru bude k dispozici také nové sezení na pohovkách, v křeslech či u elegantních barových stoliček. Nemalá částka byla investována do nového moderního ozvučení a divadelního osvětlení. Již tak odpadnou zdlouhavé a namáhavé přesuny zvukové a světelné techniky při přípravě divadel, plesů a koncertů.

První práce začaly již v červnu 2017, kdy Technické služby města Lovosice začaly s bouracími a čistícími pracemi v prostorách bývalé restaurace Lovoš. Během dvou měsíců udělaly velký kus práce a prostor pro nově vznikající kulturní kavárnu připravily pro chystanou rekonstrukci. Těmito pracemi navíc pracovníci TSML odkryli mnohé poklady, jako zachovalé sloupy, původní dveře či zcela nevyužité místnosti, což umožnilo architektům včasný zásah a tyto „novinky“ zakomponovat do projektu. Prostory kavárny chce město a KS začít rekonstruovat ještě v tomto roce.

Změny v Lovoši se netýkají pouze fyzických oprav. S otevřením vzniká zcela nové organizace „Lovoš – kulturní centrum“, která pod sebou bude zastřešovat prostory nové kavárny – Lovo Café, prostory sálu – „Lovo Divadlo“ – a zcela nové projekty pro rodiny s dětmi – „Lovo Děti“. Pod novým centrem nadále zůstává městská knihovna a informační centrum.

I přesto, že kvůli rekonstrukci KS přišlo o dva měsíce z plesové sezony, mohou se návštěvníci těšit na populární a navštěvované plesy. Tím prvním je 3. 2. Myslivecký ples. Již zmíněný 8. reprezentační ples města Lovosice proběhne 10. 3. a v pátek 16. 3. 2018 se uskuteční druhý ročník Plesu vína, který v minulém roce zaznamenal obrovský úspěch. Hned druhý den pak proběhne Hasičský ples. Novinkou bude Sportovní ples, který proběhne 24. března.

Pro rok 2018 plánuje kulturní centrum Lovoš více jak 80 akcí na sále, sportovištích, v lesoparku Osmička, na náměstí či v kostele sv. Václava a plánuje desítky dalších akcí, na kterých se podílí s dalšími lovosickými organizacemi.

Red

Red