Zastupitelé poděkovali mladým medailistům za vzornou reprezentaci kraje

 

Celkem devět medailí vybojovali mladí sportovci z Ústeckého kraje na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže, která se letos uskutečnila od 28. ledna do 2. února 2018 v Pardubickém kraji. Před svým pravidelným jednáním v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje zastupitelé poděkovali mladým medailistům.

„Chtěl bych vám jménem Ústeckého kraje poděkovat za vzorn ou reprezentaci, podali jste pozoruhodné výkony a věřím, že to nebyla vaše poslední medaile a uslyšíme o vás ještě někdy v budoucnu, až se třeba dostanete na olympiádu světovou,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Na zimní olympiádě dětí a mládeže na východě Čech vybojovala výprava Ústeckého kraje složená ze 110 mladých sportovců  devět medailí. Nejvíce sportovci zaváleli v alpském lyžování, kde to zlatem zacinkalo hned třikrát a dařilo se i snowboardistům, kteří přivezli pět medailí. Snowboardistka Anna Halašová získala zlatou medaili ve snowboardcrossu a stříbrnou v paralelním obřím slalomu, snowboardistka Beata Kaplanová získal a stříbrnou medaili ve slopestyle, ve kterém uspěli také Julie Sušická a Ondřej Sušický, kteří získali bronz. Tereza Macholdová přivezla zlatou medaili z lyžařského orientačního běhu a nadějný mladý lyžař Marek Müller má hned tři zlaté medaile. Zvítězil ve všech třech individuálních disciplínách alpského lyžování.

Mladým medailistům poděkoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a náměstek hejtmana pro oblast školství, mládež a sport Petr Šmíd.

Red

Red