Drak zavítal do Mělníka a Štětí

Na soutoku Labe a Vltavy naši dávní předkové založili dnešní vínem proslavené město, Mělník. Věž mělnického zámku dominuje širokému okolí a ukazuje všem, kde že je historické centrum města.

Scéna nad prostorným sálem hostí pravidelně špičkové umělce nejenom z Čech, ale doslova z celého světa. Mělničtí rozhodně nemusí truchlit nad plochostí nabídky kulturních pořadů.

Nové vedení domu kultury a mladé dramaturgické oddělení s energií jaderné elektrárny budují nový kulturní program, do kterého se 18. října 2019 vešlo i představení Divadla Dětí Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla.

Do Mělníka jezdí Divadlo Dětí hrát od roku 1988 a za více jak třicet let spolupráce se zde odehrál snad celý repertoár souboru, zacíleného na dětského diváka. Po odehrání mělnického představení doprovázel soubor potlesk stovek ruček a říjnový sled deseti představení zakončilo to ve Štětí v odpoledních hodinách. Voňavým krajem pokračovala karlovarská polovina souboru na uložení scény do divadla, zatím co pražská část zamířila do Alma mater.  A bylo hotovo, devět neděl do Štědrého dne, ach jak ten čas letí…

Red

Red