Drážďany – Festival Česko – Německého partnerství

Největší festival česko – německého partnerství zahájila radní Sachetová

01
Jeden z nejuznávanějších a největších festivalů české kultury v zahraničí – Dny české a německé kultury, odstartovaly již tradičně v Drážďanech. Ten letošní už šestnáctý ročník za Ústecký kraj zahájila na slavnostním večeru krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. A zúčastnila se i zahájení festivalu v Ústí nad Labem následující den. Zahájení festivalu se zúčastnil i generální konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla.
Tisková zpráva ze dne 27. října 2014
Dny české a německé kultury se každoročně konají na přelomu října a listopadu, letos začaly 23. října a pokračují až do 9. listopadu. Letošní bohatý program na slavnostním zahájení odstartovalo vystoupení vojenského uměleckého souboru Ondráš, které se věnuje hlavně české lidové kultuře. Dny české a německé kultury se konají od roku 1999 v Drážďanech, Ústí nad Labem a Euroregionu Elbe/Labe.  A organizuje jej Generální konzulát České republiky v Drážďanech a společnost Collegium Bohemicum z Ústí nad Labem.

Hlavním partnerem letošního 16. ročníku Dnů česko-německé kultury je Jihomoravský kraj, který má již několik desetiletí aktivní a stále se rozvíjející vztahy s městem Lipsko. V příštím roce by se partnerem pro tento festival rád stal Ústecký kraj.

Red

Red