druhý závod PHL proběhl ve Štětí

phl foto„Druhý závod Podřipské hasičské ligy je za námi. Dne 18. 5. 13 se konal závod ve Štětí. Počasí ze začátku dne příliš nepřálo – vítr, déšť. Po nástupu všech družstev se mohlo začít závodit v kategorii TOP muži. Časy proudařů se po minulém závodu docela sjednotili. Snad jen 2 družstva měly větší prostřiky mezi proudaři. První příčku obsadilo družstvo Hrobce B s časem 26,39s. Druzí skončili chlapi z PS Předonín s časem 28,37s a třetí místo si odváželi Tom’s Gym Děčín s časem 28,56s.

Po menší přestávce se na start připravily ženy, které šly závodit v kategorii TOP. První místo si odvezly mladé hasičky z Nových Dvorů – Kikinky s časem 29,90s. Druhé skončily Děčany s časem 31,25s a třetí místo si vybojovaly děvčata z Hrobec s časem 32,95s.

V druhé části dne se soutěžilo na jednotnou mašinu PS12. Bohužel před koncem mužské kategorie, zbývala 3 družstva, se rozbila mašina, na kterou se běželo. Mašina se musela vyměnit a po poradě velitelů se dohodlo, že body se nebudou počítat do PHL. Jelikož už mašina není jednotná a všechna družstva by musela běžet znovu na tu vyměněnou. Tohle by na radě měli vyřešit, aby se toto nepočítání bodů už neopakovalo. Ani družstva mužů z toho nebyla nadšená. Bohužel výsledky, jak běželi muži, nejsou uveřejněny na stránkách.

Přejděme tudíž k ženám. U žen se body počítaly, všechny odběhly na stejnou mašinu (vyměněnou). První místo si opět vybojovaly Kikinky s časem 33,27s. druhé skončily Hrobce s časem 38,32s a třetí místo si odvezly Děčany s časem 40,49.

Na další závod si trochu počkáme. 3.kolo pořádají Hrobce 8.6. od 10:00

autor: Michaela Levická