FORMAT A TOČÍLAS – společně pro Centrum Hláska

 Roudnice n. L. – V sobotu 9. listopadu čeká Kulturní dům Říp mimořádný muzikantský nářez v podání skupin FORMAT a TOČÍLAS. Obě kapely zde zahrají od 20:00 hod. na benefiční taneční zábavě ve prospěch Centra volného času mládeže Hláska. Zatímco Formáti jsou většině Podřipanů známí a není třeba je po třiceti letech působení představovat, Točílas Roudnici přepadnou poprvé.

točílasLegendární těleso Točílas znamená pro svět muziky to, co Roman Šebrle pro svět sportu… Uskupení, ve kterém figuruje i amatérský oštěpič atomu, či profesionální krotitel želv, předvádí unikátní výkony a dokonalou orientaci ve všech hudebních žánrech! Od staročeských halekaček, až po proslulé sumaterské oktávolamy… Zvukové vyjádření tělesa je natolik dokonalé, že si hudebníci museli najmout profesionální chybaře, kteří se snaží vpravit do skladeb alespoň jemné nepřesnosti a falše. Bez jejich přičinění by se běžný posluchač (jako jsi třeba ty) zhroutil, přívalem krásy a štěstí… Zřejmě proto se sami členové Točílasu oblékají jako podivíni a zlehčují tak přetlak geniality. Přijďte se přesvědčit, konečně jejich výjimečné umění můžeme ocenit i v Roudnici!

Centrum Hláska je dobrovolnickou organizací pracující se školními dětmi a mládeží. Motivací tohoto projektu je vyřešení oblastní situace dětí a mládeže, kteří se nechtějí či nemohou z různých důvodů zúčastnit placených aktivit místních organizací, a kterým chybí místo, kde by se mohli realizovat. Velkou motivací je ale hlavně drogová problematika mezi dětmi a mládeží. Centru Hláska bude věnováno vybrané vstupné v celé výši, a to díky partnerovi akce, firmě BAZÉNY RELAX. Obě kapely vystoupí pro Hlásku bez nároku na honorář. Zábava v Řípu poběží až do 02:00 hod, během večera návštěvníci zažijí několik překvapení. Akce se koná pod záštitou starosty města Roudnice nad Labem. Mediálním partnerem benefice je RADIO BEAT.

Petr Rajtšlégr

Red

Red