Roudnice – Galerijní den a noc 2018 ve stylu „Zlatých šedesátých“

 

Roudnická galerie letos již po desáté uspořádá úspěšnou celodenní akci pro školy a veřejnost. Program přiblíží svébytnou historickou epochu šedesátých let s charakteristickými výtvarnými tendencemi.

Jeho součástí budou výtvarné dílny, animace a workshopy a bohatý odpolední program s hudbou, komentovanou prohlídkou, tanečním vystoupením, módní přehlídkou a promítáním filmu.

Akce proběhne v rámci Festivalu muzejních nocí 2018 pořádaného Asociací muzeí a galerií. V pátek 8. 6. od 10.00 hodin a ukončena bude po 22.00 hodině.

Program:
10.00–16.00 Výtvarné dílny, animace a workshopy pod vedením studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem a žáků z Ateliéru Výtvarka pod vedením lektorky Jitky Kratochvílové.

15.30 Odpolední program zakončí taneční vystoupení​ ​souboru​ ​Somnakune čerhaja​ ​/​ ​Klub Charita Roudnice​ ​/ Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

18.00 Večerní program zahájí Kytarový soubor Legenda ZUŠ v Roudnici nad Labem pod vedením Zdeňka Černého. Účinkují:
Jana Divišová, Matěj Krátký, Michal Diviš, Aleš Mráz, Martin Lahovský, Daniel Miller, Martin Lahovský. Účinkující hosté:
Elia Maria Lebrová, Tadeáš Veselý a Irena Hubačová

Hudební program doplní performance Výtvarného oboru ZUŠ.

18.30 Komentovaná prohlídka výstavy Jaro / Československá výtvarná scéna 1966–1968 s autorkou výstavy Alenou Potůčkovou.

19.00 Koncert členů legendárního souboru Agon orchestra, kteří zahrají experimentální hudbu šedesátých let.

20.30 Módní show Jana C. Löbla – vedoucího ateliéru Oděvní a textilní design katedry Užitého umění v doprovodu s videomappingem studentů ateliéru Time-based media katedry Elektronického obrazu – Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

21.00 Letní kino před galerií / Kdo chce zabít Jessii? Česká filmová komedie z roku 1966 / Režie: Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka, děj doprovázejí ilustrace Káji Saudka. Délka filmu je 81 min. Poté bude akce ukončena.

Občerstvení Vám v průběhu dne zajistí Lída Pokorná (popcorn a cukrová vata) a tým Petra Pejřimovského / Street shusi (překvapení). Chybět nebude pivo a nealko.

Těšíme se s Vámi na shledání na jedné z našich stěžejních akcí celého roku!

Lucie Kabrlová

Red

Red