Házenkáři Lovosic testovali formu před extraligou

Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila ve dnech 8. až 12. srpna 13. ročník turnaje O pohár Františka Arnošta. Velmi kvalitně obsazený turnaj s mezinárodní účastí byl pořádán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Pořadatelskému celku se výsledkově tolik nedařilo a skončil na pátém místě.

Vítězství z loňského roku obhájilo německé družstvo TV 05/07 Hüttenberg, které prošlo turnajem bez jediné prohry. Svěřenci trenéra Karla Berky sice ani jednou nezvítězili, ale po náročné letní přípravě to byl pro hráče dobrý test poměřit síly se zahraničními celky. „V souhrnu jsme s turnajem spokojeni. Stejně jako loni jsme odehráli kvalitní střetnutí, která nám ukázala, na čem i nadále pracovat. Musíme zlepšit dynamiku a rychlost v postupném útoku a přesnost přihrávek. Nebyli jsme tak důrazní v obraně, jak bychom si představovali, trápila nás hra jeden na jednoho v obranné i útočné fázi.“

Na slavnostním vyhlášení výsledků byl přítomen hejtman Ústeck ého kraje Oldřich Bubeníček, jenž dostal od vedení lovosické házené dres. Již 8. září startuje v Lovosicích další velká akce – Házenkářský festival. Ten je určen převážně pro mládež. V rámci tohoto klání bude netradičně na zimním stadionu v Lovosicích rozehrána nejvyšší tuzemská soutěž, 9. září přivítají Lovci celek Hranic.

new,
Dres předal hejtmanovi starosta Lovosic Milan Dian (vlevo) a Vojtěch Srba, ředitel klubu. Foto: Miroslav Vintrich

Cenu pro Nejlepšího hráče utkání Lovosice – Hüttenberg získal domácí brankář Jan Hrdlička.

 

 

Red

Red