hledaný Šimovič byl ve středu zadržen

šimovičKriminalisté pátrající po uprchlém Šimovičovi dosáhli svého cíle. Vypátrali a následně zadrželi uprchlého Šimoviče, který byl v pátrání od chvíle kdy i s prostřílenými pneumatikami, po honičce s policisty zmizel. Zbylo po něm pouze ukryté auto pod Hazmburkem a zraněný policista, kterého tímto autem vytlačil ze silnice.

Jako místo jeho úkrytu mu dle zdroje MF DNES posloužil byt jeho bratra v Teplicích. Policie společně se zásahovou jednotkou provedla ve středu před půlnocí bleskové zadržení. Podle policejní mluvčí Pavly Kofrové tento zásah byl natolik rychlý a nečekaný, že proběhl bez jakéhokoli odporu.

Zadržený se v poslední době zdržoval na Libochovicku a v Bohušovicích, kde typicky po fěťácku páchal nepřetržitou trestnou činnost kradením všeho co lze nějak zpeněžit. Za podobnou činnost byl již několikrát odsouzen a jelikož v ní neustále pokračoval, udělení vazby je nasnadě. Vše nyní záleží na rozhodnutí státních orgánů.

Zadržený v době kdy se po něm pátralo zaměstnal přes 30 policistů 1 vrtulník s termovizí  a několik služebních psů. V době kdy vrtulník propátrával okolí Hazmburku se dokonce se Libochovickem šířily fámy o tom, že po okolí jezdí šílenec v autě a střílí z pistole po lidech.

V příspěvcích ke článku o zadržení na webu Litoměřického deníku je možné zaznamenat i názory na zásah samotný kde jistý Tomasjedno komentuje jak policisté řvali jak pomynutí apd. a  způsobili jeho 8 letému bratru trauma na celý život a že byl hledaný pouze na návštěvě. Na takový komentář není možné reagovat jinak, než otázkou. A co vážený Tomasijedno si asi měli myslet všichni ti, kterým tato návštěva, tedy pan Šimovič, po celou tu dobu vykrádal a ničil majetek a když zdrhal před policií jenom náhodou nesundal tím kradeným vrakem třeba rodinu s dětma nebo kohokoli jiného. Nebo když Vám půl dne lítá nad hlavou policejní vrtulník a údajně někdo střílí po lidech z auta tak se cítíte taky skvěle, kór máte-li děti?

Naopak je škoda, že Třebenický strážník Tomáš Rotbauer je takový borec, že trefil jenom ty gumy….

 

 

Red

Red