PRVNÍ ČESKÁ HYMNA SEZÓNY HRÁLA ADAMOVI

3202-o-na_so_cn027 3189-o-na_so_cn014První česká hymna letošní sezóny Mistrovství Evropy zahrála Adamovi. Náš pilot získal navíc historicky první české vítězství na španělském okruhu Navarra. V úvodním dnu druhé zastávky evropského šampionátu vybojoval také první letošní zlato pro náš tým.

„Mám obrovskou radost, protože zlato přišlo nejen na úplně novém okruhu, který je technicky velmi náročný, ale je to také první letošní vítězství našeho týmu. Je vidět, že během pauzy po prvních závodech v Misanu, kluci udělali velký kus práce. Díky jim za to,“ řekl spokojeně Adam.

            Adam si přitom pro pódium jel už v úvodním hlavním závodě. Přestože do něj odstartoval z šesté příčky, tak po strkanicích v prvním okruhu se propracoval na třetí pozici. O tu smolně přišel až v závěrečném kole, když se dostal do kontaktu se za ním jedoucím Maďarem Kissem. Zpomalení Adama využil další z českých jezdců David Vršecký a Adam byl náhle pátý. Vyhrál Oestreich před krajanem Hahnem. Díky následné penalizaci Kisse se Adam dostal na bramborovou příčku a Vršecký později dostal pohár za bronz. „To byla neskutečná smůla. Kiss jezdí sice velmi rychle, ale také bez jakéhokoli respektu, který se ve finále otáčí i proti němu,“ kroutí hlavou Adam, jehož parťák Markus Bösiger v závodě bodoval šestý.
            Chuť si rodák z Čeladné zpravil v odpolední hendikepové jízdě, v níž se hned dostal do vedení. První příčku s přehledem udržel, když na druhého Fina Makinena najel takřka deset vteřin. „Tahle trať mi vyhovuje. Je stavěná jak pro motokáry, na kterých jsem vyrostl, je tu hodně zatáček, moc se mi líbí,“ chválí si Adam, který si na pódiu užíval zvuk české státní hymny.
            Vítěze na pódiu doplnil třetí Španěl Albacete, který se na stupně dokázal senzačně probojovat až z posledního místa. Smůlu měl náš Markus, který doplatil na strkanice při startu. Jeho truck sice závod dokončil na čtrnácté příčce, ale zmuchlaný jak plechovka. „Bude to chvíli trvat, než ho dáme zase do kupy. Předek je zdemolovaný, takže spát půjdeme hodně pozdě. Radost, kterou nám ale udělal Adam, nás žene dopředu, takže už teď se všichni těšíme na neděli,“ dodal mechanik Daniel Kozlovský.
Red

Red