Krádeže dřeva letí a další krimi zprávy

Polena zmizela
Oznámení o krádeži dřeva přijali policisté z obce Vědomice. Neznámý pachatel o víkendu odcizil ze soukromého pozemku již pokácené a nařezané dřevo z akátu v hodnotě 12 tisíc korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu krádeže.

Při neoprávněné těžbě dřeva byli v úterý v odpoledních hodinách přistiženi tři muži ve věku 36, 37 a 55 let ze Štětska. Tito muži byli přistiženi při těžbě vzrostlých stromů akátů u obce Snědovice. Ke kácení stromů na cizím pozemku neměli žádné oprávnění. Škoda je předběžně vyčíslena na 8 tisíc korun, neboť část vytěženého dřeva již byla odvezena. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Vyřádil se na vozidlech
V Libochovicích neznámý vandal v noci na středu poškodil pneumatiky hned u dvou zaparkovaných vozidel. V ulici Čechova nezjištěným předmětem proděravěl pneumatiky vozidla značky Škoda a Peugeot. Celková škoda je vyčíslena na 17500 korun. Po neznámém vandalovi pátrají libochovičtí policisté.

Mařil pod vlivem
Ve středu v odpoledních hodinách kontrolovali dopravní policisté 34letého řidiče z Podřipska při jízdě v osobním vozidle značky Škoda. Řidič usedl za volant vozidla i přes zákaz řízení všech motorových vozidel, které má platné až do února 2014 a dále bylo zjištěno, že řídí pod vlivem návykových látek. Policejní inspektor mu ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, o výši trestu rozhodne soud.

Po žebříku pro kořist

29letý muž z Libochovic neváhal pro svou kořist šplhat po žebříku. Vnikl na částečně zajištěný pozemek domu v Libochovicích, kde ke krádeži využil zde uložený žebřík. Přistavil jej k domu a odřezal část měděného hromosvodu. Policisté muže vypátrali a následně zjistili, že není v tomto oboru nováčkem. Za opakované krádeže mu nyní hrozí až tříleté vězení.

Peněženku si přivlastnil

Neznámý pachatel si přivlastnil peněženku s doklady a platební kartou, kterou na poště v Libochovicích zapomněl poškozený. Ke ztrátě došlo ve čtvrtek po patnácté hodině. Libochovičtí policisté skutek šetří pro podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí neznámému pachateli až dvouleté vězení.

 

Red

Red