Kraj pomůže městu Lovosice řešit starou ekologickou zátěž

 

Kraj pomůže městu Lovosice řešit starou ekologickou zátěž, kterou městu v minulosti zanechala společnost Wowitra. Kraj je připraven pomoci městu za předpokladu, že lovosické zastupitelstvo záležitost nebezpečných odpadů projedná a schválí finanční spoluúčast města.

wowitraNa jaře tohoto roku schválil lovosický stavební úřad demolici objektu společnosti Wowitra, která po několika změnách majitelů navázala na činnost někdejšího provozu ústecké Setuzy. Při likvidaci objektu se záhy odhalily problémy s přítomnými nebezpečnými látkami z minulosti, které je nutno adekvátním způs obem zajistit a likvidovat. Nápravná opatření, jejichž uložení „známé povinné osobě“ přísluší lovosickému městskému úřadu, budou s největší pravděpodobností finančně náročná. Pokud se realizace nechopí identifikovaný vlastník, jsou na řadě Lovosice.

„Kraj je připraven Lovosicím pomoci za předpokladu, že město splní kroky dohodnuté při minulých jednáních. Očekávám, že lovosické zastupitelstvo se po pod robném projednání způsobu řešení staré ekologické zátěže na území města a vyčíslení finančních nároků obrátí na kraj,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Jednání se zúčastnili zástupci vedení Lovosic a městského úřadu společně s kompetentními zástupci krajského úřadu. O dalším postupu by mělo lovosické zastupitelstvo jednat v polovině prosince.

 

Připravil: OMK

Red

Red