Region – Řídil ač neměl …

Ani výrok o zákazu řízení nezabránil 18letému muži z Libochovicka sednout si za volant motorového vozidla.
Přestože má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2016, řídil ve čtvrtek večer zcela bez zábran auto na pozemní komunikaci vedoucí z Budyně nad Ohří. Narazil ale na hlídku policistů a bezprostředně poté putoval na služebnu pro sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě soudem uznané viny může být mladík za uvedené jednání potrestán až dvouletým vězením.

Dalšího hříšníka za volantem kontrolovala hlídka policistů téhož dne ve večerních hodinách na Roudnicku. 24letý muž usedl za volant vozidla posilněn alkoholickými nápoji. Dechová zkouška na alkohol vykazovala pozitivní hodnoty. Mladík nadýchal 1,01 promile. Byla mu zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Ve zkráceném přípravném řízení mu dnes policisté sdělili podezření pro trestný činohrožení pod vlivem návykové látky.

Kabelku schoval na toaletu
Lovosičtí policisté na základě perfektní místní a osobní znalosti objasnili velmi rychle případ krádeže kabelky, ke které došlo před týdnem v jedné z lovosických restaurací. Mladá žena věnujíc se zábavě, nehlídala dostatečně své odložené zavazadlo. Toho využil 28letý muž z Lovosicka, který odloženou kabelku v nestřeženém okamžiku odcizil. Vyndal z ní mobilní telefon a kabelku s ostatními osobními věcmi ukryl v prostoru toalet za nádrž záchodové mísy. Kabelku i telefon se podařilo zajistit a budou vráceny majitelce. Lovosičan je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže a v případě soudem uznané viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Litoměřice, 6. 3. 2015, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice
tel.: +420 974 436 208
+420 724 101 966
e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

Red

Red