Krimi zprávy

V rukou kriminalistů skončili tři mladíci z okresu Litoměřice, kteří se koncem října tohoto roku vloupali do rodinného domu u Roudnice nad Labem. Po rozbití skleněné výplně okna vnikli do domu, odkud si odnesli elektrické a ruční nářadí, elektroniku, alkohol a další cenné věci, které zde nalezli. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 150 tisíc korun. Kriminalistům k vypátrání pachatelů hodně pomohlo svědectví občanů, ale také stopa, kterou poblíž místa činu nalezli. Jednalo se o tašku s nářadím a ošacením jednoho z pachatelů. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčné z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Nejstarší z obviněných 24letý muž z Podřipska si navíc převzal obvinění pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť řídil motorové vozidlo ač věděl, že má uloženy dva tresty zákazu řízení všech motorových vozidel. Jednáním mladíků se nyní bude zabývat soud.

Lup nalezen ve sběrně
V polovině září tohoto roku odcizil neznámý pachatel kovové rošty z hráze rybníka v katastru obce Klapý. Svou kořist odevzdal do sběrny druhotných surovin a to se mu stalo osudným. Libochovičtí policisté rošty zajistili a předali zpět majiteli. Následným šetřením vyšlo najevo, kdo je do sběrny dopravil. Jednalo se o dva muže z Třebenic ve věku 42 a 62 let, jejichž jednáním se nyní bude zabývat přestupková komise.

Telefon nezaplatil
Do litoměřické prodejny zavítal v úterý v dopoledních hodinách neznámý zákazník, kterému se nechtělo platit. Vybral si vystavený mobilní telefon v hodnotě 10 tisíc korun, který v nestřeženém okamžiku odnesl. Pro trestný čin krádeže po neznámém pachateli pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

5. 12. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red