Adventní jarmark na Hradě Litoměřice

05.12.2012 Aktuality Eva Břeňová

Adventní jarmark zaplní Hrad Litoměřice v sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin. Tradiční Vánoce našich předků připomenou výrobky zručných řemeslníků, kteří budou na místě vyrábět či vystavovat ruční papír, dekorace z vizovického těsta, keramiku, netradiční šperky a vánoční ozdoby.


Své umění předvede také mistr kovář. Stejně jako při úspěšném prvním ročníku Adventního jarmarku na hradě je také letos připraven atraktivní doprovodný program. Tentokrát s vystoupením sboru Litoměřický hlásek, ukázkou aranžování, čertovským úkolem pro odvážné děti a vystoupením kapely Bedňáci z Čížkovic. Chybět samozřejmě nebude svařené víno, mošt a nabídka vyhlášených regionálních vín.

Rušno bude 8. prosince nejen na bývalém královském hradě, který je dnes součástí městské památkové rezervace. V nedalekém parku Václava Havla se chystá Flér jarmark, na Mírovém náměstí k návštěvě zvou tradiční trhy, v Dílně ručního papíru nalezne své místo Jarmark uměleckých řemesel, u hvězdárny mohou děti obdivovat Sváťův betlém. Vydejte se na příjemnou procházku vánočně vyzdobeným centrem Litoměřic, prožijte adventní čas v klidu, bez spěchu a shonu.

Více informací na tel. č.: 416 536 155 nebo e-mail: recepce@litomerice-info.cz.

Red

Red