Krimi zprávy

V neděli v odpoledních hodinách řešili dopravní policisté havárii na komunikaci III/2472 v obci Brozany nad Ohří. 23letý řidič vozidla značky Škoda zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem značky Fiat, které před ním odbočovalo na vedlejší komunikaci a bylo nuceno v důsledku silničního provozu zastavit. Došlo ke střetu vozidel, při kterém nebyl naštěstí nikdo zraněn. Celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. U řidiče značky Škoda ukázala dechová zkouška na alkohol pozitivní výsledek. Nadýchal 1,95 promile! Následně policisté zjistili, že mladý řidič má navíc vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podle trestního zákoníku mu hrozí až tříleté vězení.
Odnesl sklizeň
Na sklonku uplynulého týdne odcizil neznámý pachatel sklizeň česneku u obce Doksany. Vnikl přes vrata do otevřeného přístavku u domu, kde se sušil sklizený česnek. Policisté nyní pátrají po neznámém pachateli, který odnesl 100kg česneku. Škoda je vyčíslena na 18 tisíc korun.
Síťka ho nezastavila
policie

Sklizeň česneku se ztratila o víkendu také ze zahradního domku na Libochovicku. Neznámý lapka vnikl na oplocený pozemek a dále po rozstříhání síťky proti hmyzu do zahradního domku. Jeho kořistí se stalo 8kg sklizeného česneku a zde uložené nářadí. Majitel objektu předběžně vyčíslil škodu na 12 tisíc korun.
Pozor na kola!

Roudničtí policisté přijali včera ve večerních hodinách oznámení o krádeži jízdního kola. Neznámý pachatel se zmocnil bicyklu umístěného na nosiči jízdních kol na střeše zaparkovaného vozidla. Nosič poškodil a odnesl si kolo za 10 tisíc korun.
K podobnému případu došlo v Roudnici nad Labem také v polovině uplynulého týdne. Poškozený se na 10 minut vzdálil od zaparkovaného vozidla, na jehož střešním nosiči se nacházelo jízdní kolo. Po návratu ho čekalo nemilé překvapení. Neznámý lapka využil nestřeženého okamžiku a bicykl v hodnotě 30 tisíc korun si přivlastnil. Policisté případy prošetřují jako přečiny krádeže a po pachateli i odcizených kolech pátrají.

12. 8. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red