Krimi zprávy

držen v chatě; Předběhl jí nepoctivec; Pozor na podvodníky.

O víkendu byl v jedné ze zahrádkářských kolonií u obce Štětí zadržen 39letý muž. Na cizí pozemek vnikl po překonání oplocení a poté po rozbití okna do samotné chaty. V objektu se zabydlel a odcizil zde nalezené ošacení. Policisté překvapeného muže zadrželi přímo v chatě a poté již putoval na služebnu, kde byl obviněn z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému až tříleté vězení.

Předběhl jí nepoctivec…

V Roudnici nad Labem v okolí ulic Vrchlického a Kratochvilova ztratila v pondělí v odpoledních hodinách mladá žena svou peněženku. Po zjištění ztráty se vrátila ihned na místo, ale peněženku nenalezla. Pravděpodobně jí předběhl nepoctivý nálezce, po kterém nyní policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.

Pozor na podvodníky!

Podvodníkovi pravděpodobně „naletěl“ mladý muž z Roudnicka. Prostřednictvím internetu si vyhledal inzerát s nabídkou prodeje herní konzole. Kontaktoval prodejce, který po něm požadoval poslat předem požadovanou částku na bankovní účet. I přes opakované urgence se mladík do současné doby nedočkal zboží ani navrácení svých peněz. Pravděpodobně přišel o 5200 korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a po pachateli pátrají.

Rady a doporučení pro bezpečné nakupování na internetu – více zde.

 

Litoměřice, 2. 12. 2015, nprap. Pavla Kofrová

Red

Red