Roudnice – Soutěžíme s vánočním stromem

aktualita01. 12. 2015
Zprávy z Roudnicka

Letošní roudnický vánoční strom věnovala Roudnici nad Labem společnost Lesní školka Vědomice s.r.o. Nyní, když jsme ho společně na Karlově náměstí rozsvítili, můžete v soutěži s ním získat i pěkný předvánoční dárek.

Přibližně třicetiletý strom byl pokácen za pomoci RMS v aréálu Lesní školky Vědomice s.r.o. a to nejen kvůli vhodným vlastnostem a dostupnosti, ale současně i hrozícímu narušení statiky sousedící nádrže na pstruhy, jejichž chovu a prodeji se společnost také věnuje.

Hlavním předmětem činnosti společnosti Lesní školka Vědomice s.r.o. je však pěstování kvalitních sazenic pro potřebu území celé ČR. Kromě tohoto nabízí společnost prodej okrasných dřevin a keřů, vánočních řezaných stromků, ozelenění ploch a zahrad s následnou péčí, pěstební práce, práce v těžbě, přibližování a dopravě dřeva, prodej kůry, rašeliny a substrátu a odbornou správu lesa.

Strom, který letos Roudnici nad Labem věnovala, podobající se smrku či jedli, však není zcela běžným jehličnanem. A právě tato otázka je předmětem naší soutěže.

Jaký jehličnan věnovala Lesní školka Vědomice s.r.o. městu Roudnice nad Labem jako vánoční strom pro rok 2015?

Vaše odpovědi s rodovým i druhovým jménem stromu můžete až do soboty 12. 12. 2015 zasílat na adresutisk@roudnicenl.cz. Do předmětu zprávy uveďte „Soutěžíme s vánočním stromem“.

Na tři vylosované šťaslivce čeká krásný předvánoční dárek v podobě knihy o našem městě.

Pokud si nevíte rady se správnou odpovědí, jistě vám rádi poradí přímo na stáncích lesní školky na Karlově náměstí a u supermarketu Billa, kde si také můžete již od dneška vybrat z bohaté nabídky řezaných vánočních stromků.

Red

Red