Výtvarná soutěž s protidrogovou tematikou zná své vítěze

Třetí ročník výtvarné soutěže s protidrogovou tematikou, nazvané „Správným směrem“, již má v Litoměřicích své vítěze. V kategorii základních škol se o první místo se shodným počtem bodů udělených odbornou komisí podělili Jakub Mikuš a Lada Bláhová, žáci Základní školy v Ladově ulici. Druhé místo v kategorii středních škol obsadil Nikolas Lam, student Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích, přičemž první místo tentokráte nebylo uděleno.

plakatSlavnostní předání hodnotných cen, mezi nimiž nechyběly ani počítačové tablety a mobily, se uskutečnilo včera na radnici za přítomnosti představitelů města, zástupců Policie ČR a Národní protidrogové centrály, která celostátní výtvarnou soutěž vyhlašuje. Činí tak s cílem odradit mladé lidi od konzumace návykových látek. „Litoměřice se prvně zapojily v roce 2013,“ připomněla pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Miroslava Najmanová, koordinátorka projektu. Letos bylo do soutěže zasláno dvacet prací.

Patnáctiletý Jakub Mikuš prostřednictvím svého plakátu vzkázal, že drogy jsou slepá ulice života. Práci Lady Bláhové zase dominuje tvář zubožené dívenky odrážející se v zrcadle, které místo kamarádů zbyla pouze droga. Obě oceněné práce školáci tvořili pod vedením učitelky výtvarné výchovy Evy Slámové.

„Úroveň děl mě mile překvapila. Využijeme je v rámci preventivní činnosti vyvíjené naší centrálou. Účast dětí v soutěži je pak pro mne signálem, že se zamýšlejí nad tím, co drogy jsou a jak dokáží ničit životy. Což je posláním této soutěže a jsem rád, že město Litoměřice se do ní takto iniciativně zapojuje,“ uvedl náměstek Národní protidrogové centrály Petr Kočí.

Text pod foto:

Vítězové kategorie středních škol Jakub Mikuš a Lada Bláhové představili své práce.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
Red

Red