Krimi zprávy – Podřipsko

Roudnice – Okradena před obchodem
Ve čtvrtek byla okradena starší žena před nákupním centrem v Roudnici nad Labem. Při ukládání nakoupeného zboží do vozidla ponechala svou kabelku odloženou v nákupním košíku. Neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené a v nestřeženém okamžiku si kabelku přivlastnil. V kabelce měla poškozená peněženku s osobními doklady, platební karty, mobilní telefon, brýle a další osobní věci v hodnotě vyšší jak 2 tisíce korun. Po neznámém pachateli pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Roudnice – ukraden batoh z auta

Ze svého vozidla zaparkovaného v Roudnici nad Labem v ulici Řipská se v úterý v dopoledních hodinách vzdálil poškozený muž na necelých pět minut. Tato krátká doba stačila neznámému lapkovi k tomu, aby si přivlastnil batoh ležící uvnitř neuzamčeného vozidla. Poškozený tak přišel o batoh, který obsahoval peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady a další osobní věci v celkové hodnotě 12 tisíc korun. Pro trestný čin krádeže pátrají po neznámém pachateli policisté z místního obvodního oddělení.
Libochovice – Kola si neužil
Ze dvora obytného domu v Libochovicích odcizil v noci na pondělí neznámý lapka jízdní kolo. Po překonání oplocení si odnesl pánský bicykl v hodnotě 6 tisíc korun. Následující den se podařilo libochovickým policistům zloděje vypátrat. Pomohla jim místní znalost a stopa, kterou pachatel zanechal na místě činu. Ve středu si 25letý muž z Libochovic převzal z rukou policistů podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Za krádež bicyklu hrozí dotyčnému až dvouleté vězení.
Libochovice – Okapy jsou v kurzu
Během víkendových dnů přijali policisté oznámení o krádežích okapů hned na třech místech litoměřického okresu. Prvním případem se zabývali policisté v Libochovicích. Zde neznámý pachatel přelezl oplocení domu a odcizil osm metrů okapového svodu, následně přelezl zeď na sousední pozemek, kde z domu demontoval šest metrů okapového svodu i s koleny. Škoda přesahuje 2 tisíce korun. Za přečin krádeže a porušování domovní svobody hrozí neznámému pachateli v případě dopadení až tříletý trest odnětí svobody.
Roudnice – také okapy
U Roudnice nad Labem zase odcizil neznámý pachatel okapovou soustavu z garáže u domu. Po překonání oplocení si část okapů odnesl a další část poškodil. Celková škoda se vyšplhala na třináct tisíc korun. Policie případ kvalifikovala jako přečiny krádež vloupáním a porušování domovní svobody. 

Štětí – ukradl dvě koblihy 

20letý muž ze Štětí navštívil v pondělí v poledních hodinách litoměřické nákupní centrum s nekalými úmysly. Vyhlédnuté dvě koblihy vložil do mikroténového sáčku a uschoval pod bundu. S vybraným zbožím prošel pokladnou, aniž by zaplatil. Než stihl opustit prodejnu, byl zastaven pracovníky prodejny, kteří zavolali policisty. Ukázalo se, že zákon neporušil poprvé a jeho jednání tak policisté kvalifikovali jako trestný čin, za který může jít až na tři roky do vězení.
Libochovice – Pro železo přijel
Do malé vísky u Libochovic si přijel 42letý muž z Loun pro železo. Ze soukromého pozemku u domu odcizil různý kovový materiál, který následně dopravil do výkupny druhotných surovin. Výtěžek z prodeje kradeného kovu si ponechal pro svou potřebu. Policie případ kvalifikovala jako přečin porušování domovní svobody, za což sběrače železa může postihnout až dvouleté vězení.
Roudnice – Vzal pivo i oplatky
Z neděle na pondělí vnikl do stánku s občerstvením u Roudnice nad Labem neznámý pachatel. Násilným způsobem vnikl do vnitřních prostor stánku, odkud odcizil zde uloženou finanční hotovost, jednu lahev piva a balíček oplatek. Škoda je vyčíslena na 8600 korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Red

Red