Krimi zprávy z regionu

Lovosičtí policisté v pátek 30.1 zachránili muže, který si chtěl vzít život…

v 11:21 hod. policisté na tísňovou linku 158 přijali oznámení o podezření, že 64letý muž z Lovosicka odešel z domova a chce spáchat sebevraždu. Ihned zahájili intenzivní pátrání. Do pátrací akce se zapojil také služební kynolog a pěší i motorizované hlídky. Byla provedena řada opatření mimo jiné i na železniční trati. Díky velice rychlému a profesionálnímu přístupu policistů byl dotyčný muž krátce po 12 hodině vypátrán živ a zdráv. Byl předán do rukou lékařů.
Volně odložený batoh v šatně lovosického kulturního zařízení zlákal počátkem uplynulého týdne 32letého muže k nezákonnému jednání. V nestřeženém okamžiku si zavazadlo s obsahem osobních věcí přivlastnil. Policisté šli po horké stopě a na základě perfektních osobních a místních znalostí nepoctivce rychle vypátrali. Lovosičan se doznal a část odcizených věcí se podařilo zajistit. Dále se ukázalo, že muž má bohatou trestní minulost. Na služebně si několikrát odsouzený recidivista převzal další sdělení podezření z trestného činu krádeže a hrozí mu až tříleté vězení. Podezřelý je vyšetřován na svobodě.
Výtržník dopaden
Až dvouleté vězení hrozí v případě soudem uznané viny 32letému muži z Roudnice nad Labem, který se dopouštěl na místě veřejnosti přístupném výtržností. Na sklonku uplynulého roku rozbil skleněnou výplň okna do sklepních prostor domu ve Štětí. Další skleněné okno vedoucí do obytné místnosti rozbil zanedlouho poté opodál. Na stejném domě poté poškodil nezjištěným předmětem dvířka několika poštovních schránek. Škoda přesahuje 2 tisíce korun. Podezření pro trestný čin výtržnictví si Roudničan převzal tento týden.
Vozidlo navštívil zloděj
Ve středu v odpoledních hodinách došlo u lovosického sportovního centra k násilnému vniknutí do zaparkovaného vozidla. Neznámého lapku pravděpodobně zlákal pohled přes okénka, za nimiž se nacházela příruční aktovka. Po rozbití skleněné výplně okna se zmocnil zavazadla s obsahem osobních dokladů a dalších cenností. Škoda způsobená rozbitím okna je odhadnuta na 4 tisíce korun, na odcizených věcech na 1 tisíc korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Red

Red