Krimi zprávy z regionu

20121108 - Kradez kolejnice

Štětí – s kolejnicí do sběrny

V sobotu zadrželi štětští policisté dva muže bezprostředně po krádeži i s jejich kořistí. 34letý muž ze Štětí společně s 21letým mužem z Roudnicka odcizili z volného prostoru u kolejiště ve Štětí kolejnici o váze 200 kilogramů. Se svou kořistí zamířili do sběrny druhotných surovin, ale jejich plán zhatila policejní hlídka. Následná kontrola navíc ukázala, že oba muži byli v posledních třech letech pro majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Protože zákon neporušili poprvé jejich jednání tak policisté kvalifikovali jako trestný čin, za který mohou jít až na tři roky do vězení.
Polepy – O kolo přišel
O své jízdní kolo přišel na sklonku uplynulého týdne poškozený, který jej zanechal před restaurací na Polepsku. Kolo ponechal bez dozoru a navíc jej nezajistil. 10 minutová nepřítomnost poškozeného stačila neznámému lapkovi ke krádeži bicyklu za 8 tisíc korun. Po neznámém pachateli a odcizeném kole pátrají policisté z místního obvodního oddělení.
Úštěk – Zamknout zapomněl
Krádeží horského jízdního kola se zabývají policisté v Úštěku. V sobotu o své kolo přišel poškozený, který jej ponechal přes noc v neuzamčeném vozidle zaparkovaném v rekreační oblasti u jezera Chmelař. Majitel bicyklu předběžně vyčíslil škodu na 18 tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.
Roudnice – Mobil vzal z kabelky
V sobotu ve večerních hodinách byla okradena jedna z návštěvnic roudnického koncertu. V nestřeženém okamžiku jí neznámý lapka sáhl do kabelky nesené přes rameno a přivlastnil si mobilní telefon. Poškozená žena vyčíslila hodnotu telefonu na 14 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.
16. 9. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red