krimi zprávy 15.8-17.8

 Zameškal 900 hodin   Nezletilému žáku z Roudnice nad Labem se za uplynulý školní rok podařilo zameškat 900 vyučovacích hodin. Jeho rodiče opakovaně vyhledávali ordinace lékařů, nedodržovali léčebný režim a termíny návštěv a v době nemoci nedocházeli do školy pro úkoly. V důsledku čehož jejich syn zameškal 900 vyučovacích hodin a z toho 50 bylo neomluvených. Jejich syn dosahoval velmi slabých studijních výsledků a nemohl být ani klasifikován. Za to, že nezodpovědní rodiče ohrozili rozumový a mravní vývoj dítěte jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení výchovy dítěte a podle trestního zákoníku jim hrozí až pětileté vězení.

Zničil sedadla   Neznámý vandal o víkendu zničil sedadla při cestě autobusem na trase z Roudnice nad Labem do Štětí. Hmotná škoda je vyčíslena na 5 tisíc korun. Za takovéto jednání může být neznámý pachatel potrestán až ročním vězením neboť se dopustil trestného činu poškození cizí věci.

Hladový zloděj   V tomto týdnu se vloupal neznámý pachatel do rekreační chatky v zahrádkářské kolonii v Litoměřicích. Po překonání oplocení násilím překonal skleněnou výplň okna. Uvnitř chaty sebral batoh a na místě si uvařil a snědl polévku z „pytlíku“. Majitel chaty předběžně vyčíslil škodu na 1 400 korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Zlákalo zloděje  Ve středu v časných ranních hodinách vnikl neznámý pachatel do bytu ve Štětí. Do přízemního bytu vnikl otevřeným oknem a prošel místností, kde spal poškozený. V sousední místnosti sebral notebook, ale to už se poškozený začal probouzet a pachatele vyrušil. Lapka i se svou kořistí vyskočil z okna a utekl. Po totožnosti neznámého zlodějíčka pátrají policisté z místního obvodního oddělení.
Přišla o kabelku   V pondělí v pravé poledne přišla o kabelku mladá žena, která odpočívala na lavičce v centru Litoměřic. Kabelku si odložila vedle sebe na lavičku a nevěnovala jí patřičnou pozornost. Nestřeženého okamžiku využil neznámý lapka, který si kabelku s doklady, finanční hotovostí a mobilním telefonem přivlastnil. Žena tak během okamžiku přišla o 7 tisíc korun. Litoměřičtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Zloděj navštívil hřiště    V nočních hodinách z pondělí na úterý navštívil rozestavěné hřiště ve Štětí zloděj. Vykopal ze země čerstvě zakrytý kabel, který si odnesl. Hodnota kabelu je vyčíslena na 11 tisíc korun. Za trestný čin krádeže hrozí neznámému pachateli až dvouletý pobyt ve vězení.

Red

Red