Krytý plavecký bazén v Roudnici otevře již v prosinci

Jak se vzdaluje datum letošních povodní, tak se zvyšuje četnost dotazů za stav našeho krytého plaveckého bazénu. Na webových stránkách Roudnických městských služeb je od června vyvěšena prognóza, která se začíná naplňovat. Stejně tak seroudnice1

Instalatérské práce jsou ukončeny, a tak začínají zkoušky pod tlakem. Vzduchotechnická zařízení jsou vyměněna či opravena.Dokončena je i oprava chlorového hospodářství, které obohatily bezpečností prvky, jež to staré zařízení nemělo. Funkční je již plynové vedení topného média do kotelny. Kotelna je hotova z 90%, ale již nyní je spuštěn kontrolní provoz (topí se). Jsou vyměněny nebo opraveny veškeré „utopené“ komponenty technologického zařízení rozvodu a úpravy vody do bazénů, což mimo běžných součástí, jako jsou čerpadla, ventily apod., představuje hlavně velké filtrační jednotky. Vyměnili jsme kontaminované sanitární zařízení, sauny dostaly nové vyvíječe páry a pro pánskou saunu čekáme dodávku nových dveří. U konce jsou i práce ve skladu LTO, zde již zbývá pouze propojení opravených skladových nádob na vedení do kotelny. Hotové jsou veškeré práce s přenosy dat (telefony, osobní počítače, zabezpečovací zařízení, internet, kamery, apod.). Finišují práce na vybavení návštěvních prostor. Šatny jsou hotové z 90%, dokončuje se vstupní hala, kanceláře, pokladna a bufet. Vymalování zaplavených prostor v návštěvní zóně není tak markantní jako vymalování v technologickém prostoru, který se tím výrazně rozjasnil.  V posilovně je instalovaná nová podlahová krytina, s opravami strojů však zatím máme velké problémy. Stále čekáme i na dodávky všech dveří, které při povodni vzaly za své.

Od prvních dnů po povodni až po poslední dny oprav probíhají kontinuálně opravy elektroinstalace. Tak, jak se postupně opravují jednotlivé celky i samostatné prvky, tak se průběžně opravuje, mění a přizpůsobuje jejich přívod elektroinstalace. Máme snahu co nejvíce rozvaděčů a ostatních prvků zvedat a umisťovat do větších výšek, abychom tak snižovali škody příštích povodní.

V posledním listopadovém týdnu nastoupí firma, která bude instalovat nový řídící systém a začne propojovat veškeré opravené technologické části tak, aby spolu komunikovaly, a přes centrální počítač celý systém pracoval podle potřeb obsluhy. V této fázi mohou nastat neplánované problémy, a proto je i nyní velmi těžké stanovit datum otevření KPB. Víme, že rok 2014 začneme s bazénem otevřeným, věříme, že už na Vánoce se budete moci vykoupat, ve skrytu duše doufáme, že by to mohlo být již na Mikuláše, ale to jsme již opravdu na „tenkém ledě“. V každém případě se snažíme datum otevření co nejvíce přiblížit. Až ten datum přijde, tak věřím, že si zase najdete čas k pravidelným návštěvám KPB.

Red

Red