Litoměřice – Odstartoval 41. ročník Zahrady Čech

Až do 23. září mohou návštěvníci zavítat na litoměřické výstaviště na tradiční Zahradu Čech. Kromě stánků s regionálními výrobky, květinami i dalšími potřebami pro dům a zahradu, mohou i v letošním roce ochutnat a zakoupit ty nejlepší oceněné potravinářské výrobky z celého kraje. Zahájení letošního ročníku s podtitulem Oděna do darů přírody patřilo právě oceněným výrobcům a předání certifikátů výhercům, kteří se utkali o značku Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče. Zahrada Čech je i v letošním roce zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Certifikáty vítězům předal n áměstek ministra zemědělství Pavel Sekáč, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, litoměřický starosta Ladislav Chlupáč, radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a další významní hosté. O značky se letos ucházelo hned 455 výrobků. O loga se soutěžilo hned ve čtrnácti kategoriích. Všechny oceněné výrobky byly tradičně k zakoupení přímo v místě výstaviště.

„Jako každý rok bych rád vyjádřil velké poděkování organizátorům výstavy, a věřím, že tato tradice bude nadále zachovaná. Samozřejmě poděkování patří hlavně českým zemědělcům a potravinářům za jejich vynikající kvalitní výrobky, které pro naše občany dokáží vy robit a vypěstovat,“ uvedl na závěr předávání cen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Seznam oceněných výrobců najdete zde:  http://www.kr-ustecky.cz/o-regionalni-potraviny-se-soutezilo-i-v-usteckem-kraji/d-1714556/p1=204346

http://www.kr-ustecky.cz/jiz-po-desate-se-soutezilo-o-znacku-nejlepsi-potravinarsky-vyrobek-kraje-premysla-orace/d-1714557/p1=204346

 

Red

Red