S rodinami a dětmi vyjede Jakub Kohák

Litoměřice – Nedílnou součástí cyklomaratonu horských kol MTB Tour České středohoří je i dětský závod, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec.

Závod startuje v Litoměřicích už tuto neděli a na jeho startu bude stát i velký showman Jakub Kohák. „Celou MTB Tour chystáme tak, aby si ji mohli užít opravdu všechny věkové a výkonnostní skupiny. Nezaměřujeme se tedy jen na zkušené bajkery, ale velký prostor mají i ti nemenší, nebo úplní začátečníci.

Ba co víc, dokonce samotný doprovod se může těšit na příjemnou neděli,“ upozornil Lukáš Havánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří. Závod pro nejmenší je do programu zařazen jako poslední start dne. Kolečkáři se na trať Mini MTB Tour vydají s odbitím 11. hodiny. „Tuto osmikilometrovou příjemnou trať po cyklostezce zvládne naprosto každý. Ti nejmenší dokonce mohou jet v cyklosedačkách svých rodičů. Žádné limitu tu nemáme. Touto trasou se jednoduše snažíme motivovat k pohybu všechny, kteří si netroufnou na delší závod, protože určitě je lepší vyjet, než sedět doma,“ podotkl Harvánek. Nejkratší závod letošního 3. ročníku měří přesně 8,2 km.

Účastníky trasa vyvede ze startu na litoměřickém Mírovém náměstí ulicí Jarošova na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. Obrátka je v Žalhosticích před vjezdem na silnici, kde se závodníci otočí a pokračují zpět stejnou cestou. Průjezd městem na zpáteční cestě bude veden ulicemi Zahradnická, přes Mariánské náměstí, Pekařská, Krajská a Michalská. K Mini MTB Tour se účastníci mohou přihlásit na místě v kanceláři závodu ráno nejpozději hodinu před výjezdem. Připravena je pětice kategorií od 3 do 18 let s tím, že trasu mohou absolvovat i ženy a muži jako nesoutěžní fitness jízdu. Podmínkou startu dětí do 18 let je souhlas rodičů a ti nejmenší musí jízdu absolvovat v doprovodu oprávněné osoby. „V rámci startovného každé dítě dostane diplom, medaili, teplé jídlo, dětský nápoj po dojezdu a samozřejmě první tři v kategorii převezmou na pódiu ceny od zajímavých osobností. Každý si navíc zcela zdarma může vyzkoušet řadu poutavých stanovišť v rámci programu,“ láká v neděli do Litoměřic Lukáš Harvánek, když podotýká, že součástí celodenního programu je Sváťovo dividlo, testování vozů Škoda, nafukovací atrakce pro děti, testování elektrokol a koloběžek, zahraje kapela Nestel postel a vystoupí taneční skupina Funky Dangers. Celým dnem pak bude provázet bavič, herec a režisér Jakub Kohák, který sám šlápne do pedálů právě spolu s účastníky Mini MTB Tour.

Red

Red