Litoměřice – Vichřice vyvrátila desítky stromů

Vichřice Herwart o rychlosti 120 km/h se během neděle prohnala Českou republikou. Litoměřice nevynechala. Technické služby města mají proto plné ruce práce, následky prudkého nárazového větru budou odklízet pravděpodobně do středečního dopoledne. „Převrácené popelnice, vyvrácená či poškozená dopravní značení, desítky popadaných stromů, to jsou následky včerejší vichřice. Dvě skupiny našich zaměstnanců dnes tyto škody nepřetržitě odklízejí,“ uvedl ředitel technických služeb města Ivo Elman.

Vítr polámal nejvíce stromů na Střeleckém ostrově, pracovníky s motorovou pilou dnes můžete potkat také v ulici Teplická, dva stříbrné smrky nevydržely nárazy větru v ulici Škroupova, značné škody utrpělo stromoví i na Mostné hoře.

Hlášení o komunikačních závadách, spadlých stromech, ale i škodě na soukromém majetku přijala městská policie. „Například v ulici Liškova poškodily popadané střešní tašky zaparkované vozidlo Passat,“ potvrdil velitel městské policie Ivan Králik. Spadlé nasvětlení přechodů v ulici Na Valech zaznamenal odbor územního rozvoje.

Vichřice Herwart se prohnala nejen Českem, ale i celou Střední Evropou. Bouře si vyžádala celkem 6 mrtvých (2 v České republice, 2 v Polsku a 2 v Německu). Nejvyšší rychlosti dosáhl vítr na Sněžce, kde bylo naměřeno 180 m/h.

Red

Red