Zachránit život můžeš i Ty! Staň se dárcem kostní dřeně a zapiš se někomu do života

V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje proběhl nábor nových dárců kostní dřeně. Někteří zaměstnanci se tak dnes zařadili do registru pro dárce kostní dřeně a mohou svým dobrým skutkem někomu zachránit život. Existuje snad větší dar, než dát naději na život? Zapojit se můžete i vy!

K registraci se mohou přihlásit zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let, kteří souhlasí v rámci zápisu s odběrem nepatrného množství krvetvorných buněk.

„Sama už se bohužel nemohu stát dárcem kostní dřeně, a proto se podílím alespoň na zorganizování náboru u nás na úřadu,“ řekla Edita Dvořáková z kanceláře ředitele krajského úřadu, kde nábor proběhl už loni v listopadu.   

Proč se stát dárcem kostní dřeně?

V naší zemi onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Následují ji zhoubné nádory krvetvorby, těžké útlumy krvetvorby nebo imunity.

Transplantaci kostní dřeně absolvuje v České republice ročně několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se „jeho“ dárce kostní dřeně nenajde…Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat!

Podívejte se, jak je možné se na takový seznam dostat a přidejte se. Více informací na http://www.kostnidren.cz/fotofotofotofotofotofoto

 

Red

Red