Loupež si vymyslel

LITOMĚŘICKO – Chtěl zakrýt svou účast na dopravní nehodě… 

Litoměřičtí kriminalisté prověřovali oznámení sedmadvacetiletého muže z Prahy o loupežném přepadení, ke kterému měl dojít počátkem května 2018 poblíž Litoměřic, kde měl v nočních hodinách maskovaný muž přistoupit k vozidlu oznamovatele, který v něm v tu dobu podřimoval. Následně jej měl z vozidla násilím vytáhnout a udeřit s ním o zem tak, že ztratil vědomí. Z bezvědomí se měl probrat v dopoledních hodinách v lese na Mělnicku, kde následně vyhledal pomoc. Celou událost policii oznámil až v podvečerních hodinách s tím, že vozidlo mu bylo maskovaným pachatelem odcizeno i s věcmi v něm uloženými.

Následným šetřením však kriminalisté zjistili, že odcizené vozidlo mělo krátce po údajném odcizení dopravní nehodu na dálnici D8 na Mělnicku tedy nedaleko místa, kde zůstalo po nehodě uzavřené i se všemi věcmi, které měly být odcizeny s ním. Opětovným výslechem oznamovatele bylo zjištěno, že si loupežné přepadení vymyslel, čímž chtěl zakrýt svou účast na dopravní nehodě.

Věc byla následně kriminalisty odložena, ale jednání oznamovatele, který svým nepravdivým závažným oznámením zaměstnal kriminalisty, jež se mohli v tu dobu věnovat prověřování jiné trestné činnosti, bylo následně oznámeno na příslušný úřad k projednání přestupku, za který mu hrozí pokuta ve výši až 50.000,-Kč.

 

Red

Red