Lovosice – Fenomenální úspěch maturanta v soutěži „Best in English“

V letošním kole oblíbené středoškolské jazykové online soutěže (dříve známé jako Angličtinář roku), které se nedávno uskutečnilo již pod svým mezinárodním názvem „Best in English“ (v ČR pod záštitou MŠMT), dosáhl na skvělý úspěch letošní maturant lovosického gymnázia Václav Roh ze čtyřletého studia (4.A.). V konkurenci sedmi tisícovek vrstevníků z celé republiky totiž obsadil fantastickou celkovou šestou příčku, což zároveň značí stejně obdivuhodné 18. místo z 15.107 žáků z celého světa! 
„A bezesporu potěšitelným faktem je zároveň také skutečnost, že z celkových patnácti žáků naší školy, kteří se letos do soutěže zapojili, se díky svému výsledku zařadilo hned dvanáct z nich do té lepší poloviny,“uvedla k tomu koordinátorka soutěže na lovosickém gymnáziu, angličtinářka Naděžda Schánová. Odměna pro uvedeného studenta tentokrát zahrnuje poukaz na atraktivní letní jazykovou školu v hodnotě 300 EU, paměťový externí flash disk, publikaci Cestování je nejlepší životní investice a celou řadu dalších upomínkových předmětů. Předání výhry a osobní blahopřání z rukou zástupce pořadatele se uskuteční přímo na zmíněném gymnáziu v průběhu února.
V České republice letos soutěžilo přesně 6.998 žáků z 280 škol (v Ústeckém kraji 618 žáků z 26 škol, z toho 10 gymnázií). Soutěž je určena pro studenty středních škol, gymnázií a učilišť, ve věku od 15 do 19 let, když test je sestaven na úrovni B1 – C1 a trvá přesně 60 minut. Každá ze škol přitom musí nominovat nejméně desítku studentů. Organizátory jsou Institute for Competencies Development a Czech-us agency, ve spolupráci s dalšími partnery. „Jsme za tento značný úspěch samozřejmě velmi rádi, k Vaškovi míří i od nás velká a zasloužená gratulace. Podobně kvalitní výsledky by měly být vždy adekvátní motivací i pro ostatní žáky projevovat ve svém přístupu ke studiu mnohdy větší aktivitu,“ dodal k tomu ředitel školy Marek Bušek.
Red

Red