Házenkáři lovosického gymnázia míří do národní kvalifikace

V minulých dnech se v Lovosicích za účasti čtyř školních sportovních celků z Ústeckého kraje uskutečnilo krajské finále středoškolských házenkářských týmů. A právě domácí tým lovosického gymnázia předvedl ve svých utkáních velmi solidní výkony a po zásluze toto regionální kolo vyhrál.

Potěšitelné navíc bylo, že každý ze členů širšího kádru vstřelil alespoň jednu branku. Vítězové obdrželi zlaté medaile a vybojovali si i postup do kvalifikace o republikové finále, které se koná se na jaře v Plzni. Uvedený středoškolský tým nastupoval v tomto složení: Filip Motejl (4.A), Marek Gebhart, Martin Baičev, Martin Štěpánek (3.A), Dominik Štraus, Šimon Malý, Martin Jelínek (Septima), Patrik Stach, Vojtěch Puchar (2.A), Daniel Dojčinovič a Tomáš Jelínek (1.A).

„V uplynulých letech se naše škola opakovaně probojovala až do celostátního finále, kde jsme byli dokonce i historicky medailově úspěšní, rádi bychom proto určitě postup zopakovali i letos,“ uvedla k tomu vedoucí házenkářského celku Iva Řezníčková z tamního gymnázia.

Red

Red