Lovosice – Film gymnazistů získal stříbro

 

Žáci natočili na tablety školu budoucnosti a za svojí Dobu křemíkovou si z celostátním finále odnesli skvělé stříbro

LOVOSICE / PRAHA – Na velmi pěkný i ceněný úspěch dosáhl kombinovaný školní tým Kvarty a Tercie lovosického gymnázia, který se nedávno v aktivní podobě zapojil do premiérového ročníku soutěže s názvem AI 2024: Škola základ života.

Za účasti necelé padesátky různých škol z celé ČR jejich film „Doba křemíková“ totiž nejprve uspěl v úvodním kvalifikačním kole a následně byl vybrán mezi postupovou patnáctku snímků do národního finále. To se uskutečnilo v minulých dnech v pražském kině bio Oko. Samotný film je možné vidět na: www.youtube.com/watch?v=mbSUs-ON0-o.

Festival Intel AI 2024 Tematicky při soutěži nechybělo cestování v čase, všudypřítomné klony ani studenti teleportující se z postele rovnou do školních lavic. Porota hodnotila komediálně laděný snímek se skvělými hereckými výkony Doba křemíková jako velmi zdařilý, vedoucí učitelka projektu z lovosického gymnázia ocenila i jeho propojení s výukou. „K práci přistupovali tvůrci filmu s nadšením v rámci 

Intel-AI-2024-BIO-OKO-iQ3semináře Člověk a média i mimo výuku. Pracovali na filmu sami bez zásahu vyučujících a námět dali dohromady přes víkend,“ uvedla Vlasta Karfíková, profesorka školy. Zapojení praktické části natáčení do semináře mediální výchovy považuje za výborný nápad.

Intel-AI-2024-BIO-OKO-iQ4A právě perspektivu obohacení výuky o praktickou část natáčení viděl i organizátor soutěže, vedle samotných filmů, jako největší zisk prvního ročníku. Více než dvě stě žáků druhého stupně ZŠ a studentů odpovídajících ročníků víceletých gymnázií jako přímých účastníků se nechalo inspirovat výzvou a s pomocí tabletů natočili svou představu, jak bude vypadat škola za deset let. Studenti se s nadšením proměnili v scénáristy, kameramany a stříhače. A motivací jim nebyla účast ve finále, kde šlo mj. také o zajímavé ceny, ale především o atmosféru festivalu s velkým plátnem, moderátorem Lukášem Hejlíkem a dalšími mediálně známými osobnostmi v porotě.

 

Red

Red