Lovosice – jméno miss poupátko již známe

Poup 4 (20140121_160616 (2)

Lovosice – Jubilejní 15. ročník soutěže se konal v lovosickém Domě dětí a mládeže v úterý 21. ledna. Do jedné z nejněžnějších soutěží roku se letos přihlásilo deset odvážných dívenek ve věku 8 – 10 let. Z obcí byly zastoupeny Lovosice, Bechlín, Lukavec, Prackovice a Třebenice. Soutěž byla v letošním roce neobyčejně vyrovnaná, bodové rozdíly mezi soutěžícími byly skutečně nepatrné. Porota ve složení Michal Polák, Adéla Nováková (Miss Poupátko 2007) a Eva Hozmanová, měla věru těžkou práci.

Nejprve se za pomoci moderátorky ředitelky DDM Krčmářové dívky představily početnému publiku. Mezi zájmy děvčátek se objevila nejen zvířátka a to i kůň, ale také hasičský kroužek, ruční práce, vaření a psaní pohádek. Následovala „volná“ disciplína, kde se vystřídaly mažoretka, karatistka, zazněla hra na kytaru nebo housle, zpěv a recitace, vyskytlo se i kouzlení. V praktické části dívky háčkovaly řetízek (až na výjimky jim to příliš nešlo) a pak se předvedly v oblíbeném oblečení. Akce byla velmi zdařilá, děvčátka se pěkně připravila hlavně na volnou disciplínu.

Zvítězila Adéla Dragounová z Lovosic, porotu i obecenstvo uchvátila vynikajícím předvedením části koncertu c moll na housle. Jako první vicemiss se umístila zpěvačka Kateřina Tunkelová a druhou vicemiss se stala Adéla Zemancová z Lukavce. Diváky nejvíce zaujala mažoretka Kateřina Čvančarová z Bechlína, a tím si vysloužila titul Miss Publikum. Vítězka a obě vicemiss i Miss Publikum obdržely korunky, šerpy a velké plyšové medvědy. Všechna ostatní děvčátka obdržela pamětní listy a hezké dárky od Města Lovosice.

V soutěži nejde o krásu, ale především o odvahu vystoupit před veřejností a předvést něco ze svých dovedností a schopností,“ říká ředitelka DDM ELKO Venuše Krčmářová. I ona konstatovala, že letos byly soutěžící vynikající a soutěž naprosto vyrovnaná. Nashledanou příští rok! /hz, foto archiv DDM ELKO/

Red

Red