Lovosické gymnazistky zamířily za mezinárodním projektem do Německa

LOVOSICE – Gymnázium v Lovosicích si v minulých dnech připsalo další zajímavou zkušenost a cenný úspěch. Čtyřem studentkám tamních maturitních ročníků (ze 4.A Patricie Alukičová, Markéta Pulkrábková a Jana Pečená, z Oktávy pak Anna Güntherová) byla totiž finálně schválena účast v mezinárodním projektu pro mládež s názvem Evropská mobilita, jehož pracovní část se právě nyní realizuje v saském městě Chemnitz.

Jak k tomu uvedla projektová manažerka Soňa Mudrochová z ústeckého Centra komunitní práce, která za českou stranu účast koordinuje, čeká na studentky lovosického gymnázia v rámci týdenního pracovního výjezdu velmi bohatý program. „Jedná se zejména o přednášky, workshopy a exkurze na témata: evropská mobilita, bezpečná doprava v Evropě, doprava a životní prostředí, nové technologie, Evropa a životní prostředí či občanská angažovanost v Unii,“ vyjmenovala pouze některá zajímavá témata koordinátorka. Podle jejích dalších slov bude úkolem pro české reprezentantky vedle jiného zajistit a připravit i jeden večer s přednáškou o České republice včetně přípravy typického národního menu pro cca dvacet osob. A nechybí ani návstěva německého mistrovství v závodech solárních vozidel. Veškeré náklady spojené s účastní lovosických gymnazistek přitom nese pořadatelská organizace z Německa.

„Také tato aktivita myslím potvrzuje kvalitní způsob vzdělávání naší školy, přístup a úsilí učitelů ale i odezvu a zájem studentů. Pro zúčastněné dívky to bude jistě přínosná a cenná zkušenost, pro školu snad adekvátní reklama. A pro rodičovskou veřejnost možná i signál, že dát své potomky studovat na gymnázium do Lovosic může být správným krokem,“ doplnil k tomu ředitel školy Marek Bušek.

Evropský týden mobility 2012 a Pohyb správným směrem!

V letošním roce nás čeká 11. ročník „Evropského týdne mobility“ (16. – 22. září) na téma POHYB SPRÁVNÝM SMĚREM!

Evropský týden mobility je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. A k rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci. Od svého uvedení v roce 2002 vliv Evropského týdne mobility stále roste nejen v Evropě, ale i po celém světě. V roce 2011 byl v kampani oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst, která zastupují přibližně 156 milionů občanů.

Nedílnou součástí tohoto projektu bude opět „Evropský den bez aut,“ který tradičně proběhne 22. září.

POHYB SPRÁVNÝM SMĚREM!

Kdo by nechtěl žít ve městě s čistým ovzduším, bez hluku, kde se všude snadno kamkoli dostane a které chrání klima a je po celé Evropě dobře známé pro svůj inovativním přístup k budoucnosti. Udržitelnou městskou mobilitou je možné tuto vizi proměnit v realitu. Lze jí dosáhnout pomocí integrovaného plánování, které zohledňuje všechny druhy dopravy ve městech a okolích. Plány pro udržitelnou městskou mobilitu jsou definovány jako soubor souvisejících opatření, která krok za krokem postupně naplňují potřeby všech občanů. Plány pro udržitelnou městskou mobilitu mají za cíl vyrovnat kvalitu životního prostředí, ekonomický rozvoj a sociální spravedlnost. Využijme tedy Evropského týdne mobility pro pohyb správným směrem!

Evropský týden mobility také na facebooku !

Martina Neckářová
národní koordinátor Evropského týdne mobility
Tel: +420 267 122 294
Mob: +420 725 755 616
E-mail: martina.neckarova@mzp.cz

Red

Red