Vítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje se stal kůň Sapsire

Ve znamení osmi dostihů a s podporou Ústeckého kraje se poslední prázdninovou sobotu nesl Dostihový den, který připravili organizátoři mosteckého Hipodromu nejen pro milovníky koní. Vítězem Velké letní ceny Ústeckého kraje, rovinového dostihu I. kategorie na 1 800 metrů, se stal kůň Sapsiree ze stáje Joly s žokejem Michalem Machem v sedle. Pohár vítězům předával hejtman kraje Oldřich Bubeníček společně s ředitelem Hipodromu Most Josefem Pouzarem.
Tisková zpráva ze dne 27. 8. 2016

Horké letní odpoledne přilákalo na mostecký hipodrom víc jak dva tisíce diváků, kteří tleskali vítězům osmi dostihových kategorií. Nechyběl ani tradiční dostih poníků na 400 metrů. V obležení návštěvníků byly již tradičně sázkové kanceláře, děti se mohly zúčastnit soutěže v kreslení, jejímž tématem nebylo nic jiného než koně.

„Dnešní vysoká návštěvnost i v tomto horkém počasí dokládá, že dostihový sport má v Ústeckém kraji již svoji tradici, kterou podporujeme i zařazením Velké letní ceny do prestižního programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček, který zavítal do Mostu s manželkou a vnučkou. Mezi diváky nechyběla ani náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, vedoucí kanceláře hejtmana Luboš Trojna a řada dalších hostů z veřejné, kulturní a sportovní oblasti i podnikatelů, mimo jiné i zpěvák Davide Mattioli.

Potěšující jsou rovněž slova nového majitele mosteckého Hipodromu Jiřího Charváta: „Mým dlouhodobým cílem je emancipace mostecké dráhy v celém dostihovém kalendáři českého turfu,“ uvedl mimo jiné v komunikaci s vedením Ústeckého kraje.

    

web
Vítěz Velké letní ceny Ústeckého kraje Sapsiree v cíli

web
Dekorování vítězů Velké letní ceny Ústeckého kraje

web
Start Velké letní ceny Ústeckého kraje

web
Vítěz Velké letní ceny Sapsiree ze stáje Joly s žokejem Michalem Machem

web
Ani v Mostě nechyběly dámy v tradičních kloboucích. Vlevo náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová  

web
Hejtman Oldřich Bubeníček se zpěvákem Davide Mattiolim

web
Děti si užily soutěže v kreslení

web
Sázkové kanceláře měly nabito

Red

Red