Lovosičtí gymnazisté poznávají kolegy z Portugalska

 

Přelom letošní zimy a jara aktivně věnuje gymnázium v Lovosicích jedné ze svých mezinárodních aktivit. A tou je realizace vzájemného výměnného pobytů českých žáků v Portugalsku a jejich portugalských vrstevníků následně zde v České republice.

Skupina dvacítky našich školáků a pedagogického doprovodu tak navštívila přímořské letovisko Porto v závěru února, když partnerskou školou je tamní Conservatório de Música se zaměřením na hudební výchovu. Slunečné počasí týdenní akci přálo, program byl velmi opravdu atraktivní. Nechybělo přivítání a návštěva koncertu v uvedené škole, vyjížďka lodí po ústí řeky Douro, prohlídka fotbalového chrámu FC Porto, mořské akvárium, věž Torre dos Clerigos, ale například ani ukázka výroby slavného vína či dokonce praktická výuková lekce surfingu v oceánu. O čilé kontakty mladých lidí z různých koutů Evropy a komunikaci v angličtině tak nebyla rozhodně nouze. 

Výprava Portugalců pak na Lovosicko míří na oplátku v počátku dubna a i oni se zde nudit nebudou. Seznámí se nejen s gymnáziem, městem a okolím, zamíří totiž i do Prahy, Drážďan, Terezína nebo Litoměřic. Spatří také libochovický zámek a snad zvládnou i pěší trek Opárenským údolím na Lovoš.

Smysl těchto a podobných aktivit je neoddiskutovatelný. Jsme rádi, že se věc povedlo uskutečnit. A věříme, že další mezinárodní spolupráce budou následovat,“ dodala Jozefína Eichlerová z lovosického gymnázia.

Red

Red