Nové multifunkční hřiště vyrostlo v ulici Tovární

 

LOVOSICE – Vedle budovy Základní školy Antonína Baráka v ulici Tovární vyrostlo nové multifunkční hřiště. Koncem roku 2016 bylo kompletně dokončeno.

Hřiště má parametry házenkářského nebo florbalového hřiště. Původní asfaltový povrch byl nahrazen conipurem, což je speciální sportovní povrch. Součástí sportoviště jsou dvě běžecké dráhy s doskočištěm pro skok daleký. Vyrostla zde šest metrů vysoká lezecká věž s boulderem, sloužícím k lezení bez jištění. Součástí projektu je také přírodní učebna pro 20 žáků a mobiliář v podobě dvou stolů na stolní tenis a laviček. Nebudou chybět ani fotbalové branky a basketbalové koše, které budou nainstalovány na jaře. Hřiště je navrženo tak, aby se zde mohl hrát basketbal, tenis, mini fotbal, házená, volejbal, nohejbal nebo třeba badminton.
Rekonstrukce hřiště byla částečně hrazena z dotací. Milion korun obdrželo město od Nadace ČEZ a 300 000,- korun z Fondu Ústeckého kraje. Celá rekonstrukce stála zhruba 3 800 000 korun. Zhotovitelem projektu byla firma Gabriel s.r.o.
Projekt byl navržen na míru především školám, zároveň je ale také vhodný pro širší veřejnost. Zázemí zde najdou například i maminky s dětmi.

„Slavnostní otevření plánujeme na jaro. Do té doby bude nainstalován i mobiliář, zbytek herních prvků a upraví se okolní zeleň. Příjemnou zprávou je, že ZŠ A. Baráka využije lezeckou věž v rámci výuky tělesné výchovy. Ve škole totiž vznikne nový lezecký kroužek pro děti,“ uvedl místostarosta města Vladimír Šuma.

Red

Red