Lovosičtí karatisté se v konkurenci neztratili

Mezinárodní soutěže v karate v  Ústí nad Labem, 45. GP NORTHBOHEMIA 2013, se účastnili i lovosičtí závodníci SKR SPORT UNION .

Mezi 400 závodníky si oni našli své místo na stupních vítězů a obsazovali i bodovaná místa.

Nejlepšího umístění, mezi lovosickými startujícími, dosáhl junior Petr Marschall. V kata vybojoval druhé místo ,kdy jej ve finále, po čtyřech kolech eliminací, dokázal porazit pouze liberecký Vik. V kumite, rovněž ve finále kategorie do 68kg ,vybojoval stříbrnou medaili. Dalším úspěšným závodníkem se ziskem bronzu byl Ondřej Hrdlička, bojující o postup na M ČR v kategorii straších žáků do 60kg. Tomu se tentokráte na turnaji dařila již více podmetová technika a dokázal své soupeře dostat pod sebe. Chyběla tomu jen přesná závěrečná bodovatelná technika. „Na technice, v bodování na ležícího soupeře, musíme ještě zapracovat. Tady je přesný zásah podmínkou pro tři body“, sdělil trenér Rajchert. Ještě jednu bronzovou medaili si lovosičtí z Ústí nad Labem odváželi. Měla hodnotu pro Kateřinu Procházkovou. Ta se v poslední době zaměřila na disciplínu kumite , která jí lépe vyhovuje.V kategorii starších žákyň nad 50 kg stanula na třetí příčce. Výčet medailí sice skončil, ale do seriálu bodovaných míst se začlenily ještě páté pozice Miloše Holuba v kumite nad 70kg, Dennyho Kulicha do 35kg, Patrika Zemana v mužích Open a sedmé místo Elišky Krobové v kata mladších žákyň.

Před mistrovstvím ČR mládeže to byla velmi dobrá příprava v mezinárodní konkurenci. Navážeme ještě jedním přípravným turnajem třídenním soustředěním“, odkryl plány šeftrenér Rajchert.